Pożywne lekarstwo – recenzja książki „Te cudowne warzywa. Poznaj ich niezwykłą moc!!!”

Książka Piotra Haraszewskiego pt. „Te cudowne warzywa. Poznaj ich niezwykłą moc!!!” na początku zadaje kilka pytań: Czy rzeczywiście powinienem pić mleko? Co mogę zrobić, aby codziennie mieć dużo siły? Dlaczego warto jeść owoce i warzywa? Jak fast foody wpływają na mój organizm? 
 

Książkowa historia rozpoczyna się od powrotu dzieci do szkoły. Brakuje wśród nich koleżanki Kasi, która bardzo poważnie zachorowała i nie będzie jej przez kilka miesięcy. Z tego powodu dzieci postanawiają ją odwiedzić. W domu Kasi spotykają jej ciotkę, która, chcąc wytłumaczyć im, skąd wzięła się ta choroba, musi dodatkowo opowiedzieć o możliwościach naszego ciała. Przede wszystkim tłumaczy, dlaczego organizm człowieka jest przystosowany do jedzenia roślin, a nie mięsa oraz w jaki sposób pojawiają się toksyny w naszym organizmie. Ostatecznie bohaterka Kasia wraca do szkoły po miesięcznej kuracji warzywami i owocami. 
 
Tytuł książki może sugerować, że to kolejna pozycja o konieczności dokładania do naszej diety warzyw i owoców. Jednak… porusza ona całkiem inny temat. W  bardzo przystępny sposób przekazuje fachowe zagadnienia z dziedziny żywienia oraz fizjologii. 
 
Książka została napisana z myślą o młodzieży i ich rodzicach. Myślę jednak, że można ją zaproponować także młodszym dzieciom zainteresowanym tym tematem. Posiada ona także ciekawe ilustracje w czarno-biało-zielonych kolorach. Przedstawiają ona zawsze opisywany problem na stronie, np. dzieci dzielące się jabłkami zamiast słodyczami. 
 
Z całego serca polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą zmienić sposób swojego żywienia i poszukują sprawdzonych, dogłębnych informacji. Książka ta wytłumaczy każdemu wszystkie trawienne procesy oraz pokaże produkty jakie warto jeść. 
 
Jest to wartościowa pozycja w literaturze związanej z prawidłowym żywieniem. 

Malwina Milian
 
Te cudowne warzywa. Poznaj ich niezwykłą moc!!!
Autor: Piotr Haraszewski
Ilustrator: fotolia.com
Wydawnictwo: VARSOVIA