„To ja ci mamo poczytam – poziom 2”


Seria ma za zadanie zachęcić dziecko do podejmowania prób samodzielnego czytania i sprawić, by proces czytania dostarczał maluchowi radości i satysfakcji.
 
Krótkie, proste teksty, mała objętość książeczek, stosowanie absurdów przyciągających uwagę dziecka, pełne dynamiki ilustracje, bazowanie na lubianych przez dzieci wyrażeniach onomatopeicznych (poziom „0”) oraz możliwość zaakcentowania (na ostatniej stronie), że dziecko przeczytało tekst samo – stanowią ważne psychologiczne aspekty motywujące do samodzielnego czytania.
Częste powtórzenia wyrazów w tekstach nawiązują do metody czytania globalnego (tzw. Fonics Reading). Pozwala to adresować książki również do dzieci z różnymi dysfunkcjami.
 
Poziom II to trzecia część serii „To ja ci mamo poczytam”. Znowu spotykamy poznanych wcześniej bohaterów – Maję i Jasia. Towarzyszy im Olo – kot rozrabiaka, który nieustannie pakuje się w przeróżne tarapaty.

Teksty w tym zbiorku są jeszcze bardziej rozbudowane. Przybywa więcej dłuższych słów, ale pozostajemy wierni idei czytania globalnego – wyrazy powtarzają się często, by dziecko łatwo mogło utrwalić sobie ich graficzny obraz.

Jak w poprzednich książeczkach prosimy, byście podczas wspólnego czytania wskazywali dziecku poszczególne wyrazy oraz by zabawa w czytanie odbywała się bez przymusu i tylko wtedy gdy i Wy, i Wasze dziecko macie na nią ochotę. 

To ja ci mamo poczytam

 
To ja ci mamo poczytam – poziom 2
Maria Trojanowicz-Kasprzak
ilustracje Renata Grzybek
Program do nauki czytania małych dzieci z wykorzystaniem metody Glenna Domana in. czytanie globalne
Poziom 2 – 10 książek
dla dzieci 3-6 r.ż.