Uspokajanie dziecka. Co robić, gdy nie wiadomo już, co robić Thomas B. Brazelton, Joshua D. Sparrow

 
  • Jak się domyślić, co niemowlę próbuje nam przekazać?
  • Jakie są rodzaje płaczu dziecka i jak na nie reagować?
  • Jak oduczyć dziecko marudzenia?
  • Co robić w chwilach frustracji i bezradności?
 
Jeśli nie znasz odpowiedzi na te i podobne pytania, nie martw się. Dzięki temu poradnikowi zdobędziesz niezbędną wiedzę i umiejętności, które pomogą ci zrozumieć źródła dziecięcego niezadowolenia oraz szybko uspokoić malucha. Nauczysz się odczytywać, co dziecko pragnie ci przekazać za pomocą danego rodzaju płaczu, śmiechu czy grymasu. Dowiesz się, jak wspierać je w rozwijaniu metod samouspokajania się odpowiednich do wieku i sytuacji. Przede wszystkim jednak uwierzysz we własną intuicję, zrozumiesz, że błędy zdarzają się wszystkim, i nauczysz się wyciągać z nich wnioski na przyszłość.
 
Ta książka jest dla początkujących rodziców jak dobry przyjaciel – radzi, podpowiada, uspokaja, a nade wszystko nie krytykuje. Brazelton i Sparrow dodają prawdziwej otuchy. Z każdą kolejną stroną „Uspokajania dziecka” ugruntowujemy swoją pozycję rodzica, a umiejętność radzenia sobie z momentami przełomowymi wywołuje bezbrzeżną radość. Polecam!
Anna Maria Zygmunt, CzasDzieci.pl
 
Thomas B. Brazelton – doktor nauk medycznych, założyciel Oddziału Rozwoju Dziecka przy Szpitalu Dziecięcym w Bostonie, zasłużony emerytowany profesor pediatrii Szkoły Medycznej na Uniwersytecie Harvarda. Pediatra z niemal pięćdziesięcioletnią praktyką, wprowadził do szkolenia pediatrycznego koncepcję „przewidywać i prowadzić”. Autor ponad 200 prac naukowych i 30 książek, przeznaczonych zarówno dla specjalistów, jak i dla laików, między innymi: Infants and Mothers, Toddlers and Parents, On Becoming a Family oraz seria „The Brazelton Way”. Jego program telewizyjny „What Every Baby Knows” był emitowany przez dwanaście lat i zdobył nagrodę Emmy oraz trzy Ace Awards. Nagrodzony licznymi odznaczeniami, między innymi Nagrodą C. Andersona Aldricha za wybitny wkład w dziedzinie rozwoju dziecka, przyznaną przez Amerykańską Akademię Pediatrii, oraz Nagrodą Woodrowa Wilsona za wybitną służbę na rzecz społeczeństwa, przyznaną przez Uniwersytet Princeton.
 
Joshua D. Sparrow – doktor nauk medycznych, psychiatra dziecięcy i ogólny, profesor nadzwyczajny na wydziale psychiatrii Szkoły Medycznej Uniwersytetu Harvarda, kierownik przychodni w Szpitalu Dziecięcym w Bostonie oraz dyrektor inicjatyw specjalnych w Brazelton Touchpoints Center. Współautor ośmiu książek napisanych wspólnie z T. Berrym Brazeltonem, w tym serii książek „The Brazelton Way”. 

Tytuł: USPOKAJANIE DZIECKA Co robić, gdy nie wiadomo już, co robić
Autor:  Thomas B. Brazelton, Joshua D. Sparrow
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Pedagogiczne
Data wydania: 12 maja 2014 r.
Format: 135 x 205 mm
Liczba stron: 112
Patronat medialny: Czasdzieci.pl, Egodziecka.pl, „Dobra Mama”
Cena: 19,90 zł
 
Spis treści
 
Przedmowa
Podziękowania
 
Rozdział 1
Język twojego dziecka
Jak niemowlę porozumiewa się ze światem?
Płacz
Uśmiech
Mowa ciała
Samouspokajanie
Gruchanie
Udało się!
 
Rozdział 2
Komunikacja z dzieckiem: momenty przełomowe
Płacz noworodka
Płacz a temperament
Wieczorna płaczliwość w wieku 3 tygodni („kolka”)
4–6 tygodni
8 tygodni
4 miesiące
7–8 miesięcy
10 miesięcy
Płacz w wieku poniemowlęcym
 
Rozdział 3
Płacz starszego dziecka
Poszukiwanie uwagi
Wstrzymywanie oddechu
Lęk przed niezależnością
Koszmary i lęki nocne
Przygnębienie
Dzieci z niską wagą urodzeniową
Napady złości
Marudzenie
 
Bibliografia