Wiersze i opowiadania – recenzja książki „Czekam na bajkę. Wiersze, bajeczki i opowiadania dla dzieci”


Wielkim plusem książki są poruszane przez autorkę tematy, między innymi z życia wzięte („Chora dziewczynka”), okolicznościowe ( „Dziadziuś czarodziej”, „W kuchni z babunią”), świąteczne ( „Wielkanoc”, „Wieczór wigilijny”), geograficzne („Krakowskie czary”), a także te troszkę trudniejsze ( „Marzenia dzieci świata”).  

Wiersze i opowiadania poukładane są tematycznie.

W publikacji pojawiają się obrazki, jednak są one małe, czarno-białe i tylko sugerują treść znajdującą się na stronie. Jednak nie przeszkadza to samym zainteresowanym – czyli dzieciom. Po prośbie pokazania obrazka, spokojnie siedzą i słuchają dalej.

Zamieszczone w książce wierszyki są krótkie i rymowane. Rymy same się nasuwają podczas czytania. Pomaga to dorosłym w czytaniu, jak i starszym dzieciom w zgadywaniu treści. Opowiadania to krótkie historyjki nie posiadające zbędnych opisów. Przygody bohaterów są ciekawe i pouczające.

Teraz nie pozostaje mi już nic innego, jak pójść do przedszkola i przeczytać dzieciom mój ulubiony wierszyk „Konwalia i biedronka” .

Książeczkę polecam wszystkim – i dużym i małym!

Malwina Musiałek – ukończyła Pedagogikę opiekuńczo – resocjalizacyjną na Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze.W trakcie studiów ukończyła kurs języka migowego. Obecnie studentka Terapii pedagogicznej Uniwersytetu Wrocławskiego. Od wielu lat działa jako harcerka i wolontariuszka. Obecnie pracuje jako opiekunka dziecięca w placówce w Gdyni. Wokalistka amatorka i animatorka czasu wolnego. W wolnych chwilach planuje wycieczki, zabawy i bajki dla dzieci.

Czekam na bajkę. Wiersze, bajeczki i opowiadania dla dzieci
Elżbieta Śnieżkowska-Bielak
Wyd. Impuls, wyd. II 2013