„Wysoko wrażliwe dziecko. Jak je zrozumieć o pomóc mu żyć w przytłaczającym świecie?”

Niestety błędy wychowawcze dorosłych – wynikające z niezrozumienia i niewiedzy – łatwo mogą doprowadzić do wielu poważnych i negatywnych skutków, z którymi dziecku będzie niezwykle trudno sobie poradzić. Z takimi sytuacjami bardzo często spotykała się w swojej pracy Elaine Aron i dlatego – jako wybitna specjalistka i pionierka tej dziedziny – napisała praktyczny poradnik, który pomoże rodzicom, nauczycielom i opiekunom:
 
 
• zrozumieć wysoko wrażliwe dziecko i jego potrzeby;
 
• poradzić sobie z wyzwaniami związanymi z wychowywaniem takiego dziecka;
 
• wprowadzić w życie cztery podstawowe zasady mądrego i skutecznego rodzicielstwa;
 
• pomóc wysoko wrażliwemu dziecku funkcjonować w mało wrażliwym, a bardzo przytłaczającym świecie;
 
• zadbać o to, by nauka i kontakty z rówieśnikami sprawiały dziecku radość, a nie stanowiły źródło stresu;
 
• przystosować dziecko do zmian i radzenia sobie z nadmiernym pobudzeniem;
 
• uświadomić dziecku, że wysoka wrażliwość jest darem, a nie ograniczeniem;
 
• wychować dziecko na szczęśliwego, zdrowego i silnego – wysoko wrażliwego – dorosłego.
 
 
Dzięki lekturze tej książki inaczej spojrzymy na nasze wysoko wrażliwe dzieci. Dostrzeżmy ich szczególny dar do refleksji i głębszego odbioru rzeczywistości, który może być cennym kapitałem w życiu dorosłym. Bo – jak pisze autorka – świat potrzebuje dobrze wychowanych, wysoko wrażliwych osób.
 
Jolanta Łasiewicka
redaktor naczelna miesięcznika „Dziecko”
 
Wysoko wrażliwe dziecko to dar – przekonuje w swojej książce Elaine Aron. Psycholożka w praktyczny sposób pokazuje, jak rozpoznać wysoką wrażliwość oraz jak wspierać rozwój dziecka. Lektura obowiązkowa dla każdego rodzica, który ma w domu „wrażliwca”.
 
Agnieszka Chrzanowska
„Charaktery”
 
 
Te dzieci są wyjątkowe. Zauważają więcej, czują mocniej. Życie je onieśmiela. Warto wiedzieć, w jaki sposób im pomóc. Z tą książką rodzicom będzie prościej.
 
Magdalena Bury
Parenting.pl
 
Elaine Aron – profesor psychologii, szkoleniowiec, badacz i wysoko wrażliwa osoba. Autorka książek Wysoko wrażliwi. Jak funkcjonować w świecie, który nas przytłacza, The highly sensitive person in love oraz The highly sensitive person’s workbook. Tytuł magistra psychologii klinicznej uzyskała na Uniwersytecie York w Toronto, a tytuł doktora klinicznej psychologii głębi – w Pacifica Graduate Institute. Odbyła staż w C. G. Jung Institute w San Francisco. Prowadzi małą praktykę psychoterapeutyczną w Mill Valley (Kalifornia). Od 1991 roku prowadzi badania nad wysoką wrażliwością, która jest wrodzoną cechą temperamentu. Elaine Aron i jej mąż Arthur Aron są wiodącymi badaczami psychologii miłości i bliskich relacji. Są także pionierami badania zarówno wrażliwości, jak i miłości za pomocą funkcjonalnego rezonansu magnetycznego.

Elaine Aron
 
ISBN 978-83-7489-705-1, op. miękka  +  skrzydełka, 165 x 235 mm, 384 s., 49,90 zł
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne