Zabawy na każdy dzień roku – recenzja książki „365 zabaw dla bystrych brzdąców…”

Mamy mało czasu, dużo obowiązków, a po powrocie z pracy do domu najchętniej położylibyśmy się na kanapie w ciszy i wypoczęli. Ale mamy dzieci, które pragną jak niczego na świecie naszego zainteresowania i cieszy je każda forma zabawy, byleby razem z nami.

Nie każdy musi być mistrzem improwizacji i sypać pomysłami na zabawy jak z rękawa. Rodzicom, którym brak pomysłów, przychodzi na pomoc Sheila Ellison, autorka serii książek „356…”.

Jednym z tytułów tej serii jest książka „365 zabaw dla bystrych brzdąców. Od szesnastego miesiąca życia do lat czterech”. Jest to książka współtworzona przez rodziców, dla rodziców, sprawdzona w praktyce, dlatego tak trafna.

Książka podzielona została na rozdziały, dzięki którym łatwiej jest wyszukać adekwatny do momentu pomysł, na przykład: zabawy poza domem, czas dla rodziny, rozwój i nauka. Zawiera też propozycje zabaw w miejscach, gdzie wieje nudą, na przykład w poczekalniach, samochodzie, restauracjach. Znajdziemy w niej nie tylko pomysły na zabawy, ale także propozycje przyjęć tematycznych, porady dotyczące najczęściej występujących problemów z maluchami, takich jak niechęć do jedzenia, lęk przed rozłąką, agresja. Autorka pokazuje, jak w każdą czynność, obowiązki domowe, włączyć dzieci, by czuły się ważne i potrzebne, doskonale się przy tym bawiąc. Muszę też wspomnieć o inspirujących mnie pomysłach przechowywania wspomnień i pamiątek, a także ozdabiania pokoju dziecięcego.

Dla rodziców, dziadków, opiekunów, przedszkolanek i wszystkich, którzy lubią dobrą zabawę.

Polecam!

Karolina Zakrzewska – mama, absolwentka psychologii

365 zabaw dla bystrych brzdąców. Od szesnastego miesiąca życia do lat czterech
Sheila Ellison
wyd. WAB