Zrozumieć nadpobudliwe dzieci – recenzja e-booków Małgorzaty Adrii

Może czasem warto posłuchać takiego rodzica, poznać jego życie, problemy, zobaczyć ciągłą walkę i pełną nadziei postawę – a wtedy będzie nam łatwiej zrozumieć, znieść pewne zachowania, a może niekiedy pomóc?

Pani Małgorzata Adria, autorka bloga i licznych publikacji na temat nadpobudliwości, mama chłopca z ADHD, wie bardzo wiele o bezsennych nocach i wyczerpujących dniach, o dezaprobacie otoczenia i braku pomocy i akceptacji. Postanowiła podzielić się swoją wiedzą nabytą przez lata – wciąż pogłębianą, swoim doświadczeniem rodzica dziecka z problemami, żeby nam, zwykłym obserwatorom – uświadomić, jak czasem nasza niewiedza, brak tolerancji  – może krzywdzić dziecko. Dziecko, które tak jak każde, jest bardzo kochane, ciekawe świata i zjawisk, które dzieją się wokoło, które pragnie akceptacji i obecności drugiego człowieka.

Słowa otuchy, zrozumienia, liczne opisy własnych doświadczeń i rozwiązania codziennych sytuacji – skierowane są do takich rodziców jak sama Autorka – do każdej mamy i każdego taty – którzy nie wiedzą, co dzieje się z ich dzieckiem, dlaczego jego zachowania są takie a nie inne, a także do rodziców, którzy już wiedzą, że ich dziecko wcale nie jest źle wychowane – a po prostu jest wyjątkowe i takiej wyjątkowej opieki i wsparcia potrzebuje.

W publikacjach znajdziemy przykłady motywowania dziecka, sposoby na wypełnienie czasu wolnego, pomysły na poradzenie sobie w chwilach trudnych. Metody, które przyniosły efekty oraz takie, które akurat w przypadku Darka (syna Autorki) stały się nieużyteczne.

Jak wprowadzić system nagród? Czy warto stosować kary? Na wiele rodzicielskich wątpliwości znajdą się odpowiedzi albo wskazówki warte stosowania.

„Oswoić ADHD u dziecka” i „Budowanie systemu motywacyjnego dla dziecka” to jasne przewodniki, zrozumiałe dla każdego – bez zbędnych definicji i zawiłych formułek – po prostu – samo życie.

Rodzice w słowach pani Małgorzaty znajdą wiele zrozumienia, ukojenia, liczne wyjaśnienia i  inspirację do walki o lepsze życie. Publikacje przyniosą siłę tym, którzy już ją chwilowo – w natłoku obowiązków – stracili.

Ja wiele zrozumiałam, zyskałam wielki szacunek do ludzi o wielkich, cudownych sercach – ludzi, dla których każdy dzień wiąże się z walką, pokonywaniem trudności i własnego zmęczenia. Nabrałam szacunku i pokory do własnego macierzyństwa.

Karolina Zakrzewska

Małgorzata Adria – Doświadczona mama nastolatka z ADHD. Wieloletni członek Polskiego Towarzystwa ADHD. Ukończyła kurs Mediacji Rówieśniczych i Oświatowych. Prowadzi blog www.adhd-dziecko.pl. Prowadzi konsultacje indywidualne na skype na temat radzenia sobie z dzieckiem nadpobudliwym oraz internetowe warsztaty dla rodziców.

oswoic_baner_200             system_baner_m

„Oswoić ADHD u dziecka”, „Budowanie systemu motywacyjnego dla dziecka”
_m