„Uśmiechologia – pozytywna strona myślenia” – autor Michał Zawadka

A gdyby tak każdy młody człowiek potrafił patrzeć rano w lustro z uśmiechem i szacunkiem do siebie? Ze spokojem, radością i chęcią odkrywania codzienności. Niezależnie od tego z czym się zetknie wśród rówieśników, jak ocenia go pędzący świat i jakie oczekiwania do bycia „jakimś” przed nim stawia. Świadomy swoich mocnych stron, pełny akceptacji, z wewnętrzną pasją do rozwoju i z nadanym sobie prawem popełniania błędów. Szczęśliwy – bo jest, a nie – bo coś zaliczył na pięć. Świadomy siebie i pełny poczucia własnej wartości…

Czy to możliwe? Czas o to zadbać.

Na podstawie siedmioletniej pracy warsztatowej z dziećmi i młodzieżą, poznawania literatury psychologicznej, społecznej, zagłębiania się w odkryciach neurodydaktyki, spotkań i rozmów z rodzicami i nauczycielami, Michał Zawadka stworzył nową serię książek „Uśmiechologia. Pozytywna strona myślenia”. Z pomocą pierwszej części „Ja ze sobą” dziecko, nastolatek i rodzic odbędą wspaniałą i niezwykle cenną podróż do poczucia własnej wartości.

„Uśmiechologia” uczy realnej zmiany, działania tu i teraz oraz aktywnego wprowadzania zdobytej wiedzy w życie. Dzięki pracy z nią każdy młody człowiek może nauczyć się akceptacji siebie i pełnej zgody na to, kim jest. Tak, aby w chwilach słabości, zwątpienia, porażek i hejtu, wiedział, jak może wspierać sam siebie.

„Uśmiechologia” – to połączenie książki i zeszytu ćwiczeń. Ponad 100 stron aktywnych zadań w formie pytań, tabeli, sekcji do uzupełnienia, wykreślanek, rebusów, by zrozumieć i zaakceptować swoje myśli. Kierowana do dzieci i młodzieży, z pewnością zaciekawi oraz zachęci do przemyśleń również wielu dorosłych.

Pozytywna „Uśmiechologia” ma swojego towarzysza. Jest nim „Wartościownik”. Skierowany stricte do rodziców jest gotowym narzędziem do poszerzania ich kompetencji i wspierania dziecka w codziennym rozwoju. To kompendium wiedzy o poczuciu własnej wartości i jego roli w życiu, pełne wskazówek, podpowiedzi, przykładów i historii.

W „Wartościowniku” autor szeroko przedstawia:
• dlaczego ważne jest budowanie poczucia własnej wartości i na jakie przestrzenie życia ono wpływa,
• jakie są konsekwencje braku lub obniżonego poczucia własnej wartości,
• przykłady tego, co w rodzicielskiej komunikacji i zachowaniu względem dzieci będzie wspierające i budujące ich poczucie własnej wartości,
• różne sytuacje i zachowania rodziców, które na co dzień niezauważane, mogą zakłócać lub nawet niszczyć poczucie własnej wartości.

„Uśmiechologia” dla dzieci i „Wartościownik dla rodziców” to wsparcie rozwoju całych rodzin, które przyjdą im z pomocą każdego dnia, w różnych, czasami trudnych sytuacjach, w domu, w szkole i w życiu.

„Uśmiechologia. Pozytywna strona myślenia” cz. 1 Ja ze sobą 44,90 zł
„Uśmiechologia. Wartościownik dla rodziców” cz. 1 39,90 zł

Autor: Michał Zawadka
Projekt graficzny: Katarzyna Buk
Wydawnictwo: Mind&Dream

Książki dostępne w przedsprzedaży już w marcu! Do kupienia na www.michalzawadka.pl. Od kwietnia również w salonach Empik i na www.empik.com.

W serii ukażą się:
część 1 Ja ze sobą – budowanie poczucia własnej wartości
część 2 Ja z emocjami – zrozumienie i opanowanie świadomego odczuwania
część 3 Ja ze światem – umiejętność budowania wartościowych relacji

O Autorze

Michał Zawadka to uznany w Polsce autor, mówca, trener, a także twórca i założyciel wydawnictwa „Mind&Dream”, specjalizującego się w książkach z zakresu rozwoju osobistego i społecznego dzieci oraz młodzieży, w tym między innymi „Chcę być kimś!” oraz „Zarządzanie marzeniami”. Autor i twórca rozwojowych programów warsztatowych dla dzieci i młodzieży oraz szkoleń dla nauczycieli oraz rodziców. Gość licznych festiwali, konferencji edukacyjnych i społecznych. Trener wystąpień publicznych, komunikacji, relacji i sztuki słowa. Mówca inspiracyjno-motywacyjny. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców.

Tworzy książki w oparciu o warsztatowe spotkania autorskie. Obserwacje potrzeb młodych ludzi, wyzwań i problemów socjologicznych i wychowawczych oraz obcowanie z ogromną grupą rodziców i nauczycieli zamienia w pełne wyobraźni wiersze i formy poradnikowe. Dzięki temu książki odpowiadają na potrzeby społeczne w obszarze wspierania młodych pokoleń w rozwoju, budowaniu świadomego i zaangażowanego społeczeństwa oraz są wartościową pomocą edukacyjną dla nauczycieli i rodziców. Książki Michała Zawadki rekomendują światowej sławy autorytety m.in. profesor Tony Buzan, Brian Tracy.

W życiu prywatnym – optymista oraz szczęśliwy mąż i zaangażowany tata Matyldy i Makarego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *