Mała Akademia Emocji znów zaprasza na rodzinne zajęcia, tym razem o ZMIANACH

 
Chcemy zapewnić rodzicom wsparcie w ich trudnym zadaniu mądrego, wolnego od przemocy, wychowywania dzieci, a wspólne czytanie to wspaniała okazja do bliskości, pogłębiania więzi między rodzicem i dzieckiem – mówi Celina Górska-Galińskaz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę –koordynatorka Gdańskiej Akademii Rodzica.
 
Tym razem spotkanie dotyczyć będzie zmian, a szczególnie emocji jakie zmiany wywołują. Wrzesień to czas zmian. Kończą się wakacje i zaczyna się rok szkolny i zajęcia dodatkowe. Często to nowe otoczenie, nowi znajomi i nowe wymagania jak i postanowienia.Wspólnie zastanowimy się jak pomóc dzieciom w adaptacji do zmian, jakie emocje wywołuje proces zmian i w jaki sposób mądrze i skutecznie towarzyszyć dzieciom w zmianach  Punktem wyjścia do zajęć z dziećmi i rodzicami będzie wspólna lektura książki „Billy w szkole” autorstwa Brigitty Stanberg. Przeczytają ją i zainscenizują aktorzy Teatru Miniatura. Tym razem co jest absolutnie nowością przy aktywnym udziale publiczności.
 
Postaramy się, aby czytanie książki, które będzie rozpoczynało każde spotkanie Małej Akademii Emocji, pokazało rodzicom oraz opiekunom możliwości rozmowy, edukacji i budowania więzi na bazie wspólnej lektury z dzieckiem. Tym razem postaramy się improwizyjnie zaangażować przybyłych uczestników zarówno tych małych jak i dużych – mówi Tomasz Kuźmicki z Wydawnictwa EneDueRabe.
 
Po przedstawieniu książki przez aktorów Teatru Miniatura zrealizowane będą dwa bloki zajęć warsztatowych, oddzielne dla dzieci i rodziców. Warsztaty będą prowadzone przez prowadzących, którzy mają wiedzę oraz długoletnie doświadczenie w prowadzeniu terapii i zajęć rozwojowych dla dzieci i dorosłych.
 
W programiezajęć Małej AkademiEmocji:
 
„Zmieniam się ja i cały i mój świat” warsztaty dla dzieci.
„Wszystko płyniejak pomóc dzieciom w adaptacji do zmian otwarta rozmowa dla dorosłych.
 
W trakcie spotkania możliwy będzie zakup książek Wydawnictwa EneDueRabe w promocyjnych cenach.
 
Na wszystkie zajęcia Małej Akademii Emocji wstęp jest bezpłatny. Z uwagi na ograniczoną liczbęmiejsc organizatorzy proszą ozapisy mailowe pod adresem:
 

Data: 10 września 2017 r. 
Godzina:12.00
Czas trwania: 2h
Miejsce: NCK, Gdańsk, ul. Korzenna 33/35
Organizatorzy: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje), Wydawnictwo EneDueRabe
___
 
Więcej na temat książki:
 
„Billy w szkole”
 
Billy i Lotta siedzieli w ogrodzie na drzewie i nadstawiali uszu. Czekali na sygnał dzwonka , szkolnego dzwonka. W szkole musi  być bardzo fajnie skoro tyle dzieci tam codziennie przychodzi. Billy i Lotta postanowili pójść do szkoły, ale…  
 – Szkoda, że nie wolno nam wychodzić na ulicę – powiedział Billy.
Wtedy Lotta zeskoczyła z gałęzi, na której siedzieli. – Billy, mam pomysł!
 
„Billy w szkole” to kolejna część kultowej serii o Billym i jego przyjaciołach. Znakomicie zilustrowana przez Mati Leppa opowieść o małych wielkich sprawach, które dzieją się w życiu sympatycznego chłopca. Billy podbił serca małych i dużych, stał się ulubieńcem polskich Czytelników
 
Książka dla każdego.