MaMa w Kinie Praha – Casanova po przejściach

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha, stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 7 maja o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie „Muzyka w świecie dziecka”, które poprowadzi Agnieszka Sakowicz.

Muzyka to dobra inwestycja w rozwój dziecka. Zachęcone i zainteresowane muzyką dziecko będzie bez przeszkód czerpało z niej korzyści. Najbliższe otoczenie dziecka jest podstawowym filarem rozwijania muzycznej wrażliwości. Dziecko wzrastające w otoczeniu pełnym muzyki zyskuje cenną pod wieloma względami muzykalność i dobry start. Dlaczego muzyka jest ważna w życiu dziecka? Jakie są etapy rozwoju dziecka pod względem jego aktywności muzycznych? Jak stymulować muzycznie dziecko?  Na te i inne pytania odpowie Agnieszka Sakowicz.  Na spotkaniu zaproponujemy też różnorodne formy zabawy z muzyką, instrumentami i rekwizytami, by sprawić, że obcowanie z muzyką będzie naturalne już od pierwszych chwil życia. Będziemy uczyć się prostych wierszyków do rytmizowania, dziecięcych masażyków, które połączone z dotykiem uwrażliwią dzieci na tekst i rytm, a także piosenek, które wzbogacą domowy repertuar.

Agnieszka Sakowicz – instrumentalistka, pedagog, autorka artykułów w magazynie „Presto” i „Dziecko w Warszawie”, mama Agatki. Od lat z przyjemnością wykonuje zawód muzyka biorąc udział w różnych projektach orkiestrowych, teatralno-muzycznych, a także grając w zespołach kameralnych. Podążając za własną pasją założyła Małą Filharmonię Rozwoju, by rozbudzać zamiłowanie do muzyki u dzieci. Tworzy warsztaty i zajęcia muzyczno-ruchowe dla dzieci i rodziców. W swojej pracy łączy kilka dziedzin: taniec, zabawę, plastykę, sport. Więcej: www.mala-filharmonia.pl
 
 
Po spotkaniu zapraszamy na film „Casanova po przejściach”w reżyserii Johna Torturro.

„Casanova po przejściach” Film w reżyserii Johna Torturro, a w roli głównej wystąpi Woody Allen, mistrz komedii i jeden z najoryginalniejszych artystów współczesnego kina. Murray Schwartz (Woody Allen), właściciel antykwariatu, popada w problemy finansowe. Postanawia namówić nieśmiałego przyjaciela, pracującego w kwiaciarni Fioravante (John Turturro), na spotkanie ze swoją dermatolog (Sharon Stone). Nie chodzi jednak o zwyczajną wizytę u lekarza, tylko o spełnienie seksualnych fantazji znudzonej życiem pani doktor. Oczywiście za pieniądze. Fioravante, choć z oporami, zgadza się na propozycję. W końcu, czego nie robi się dla przyjaciół w potrzebie? Tak zaczyna się dochodowy biznes dwójki panów, który z dnia na dzień przynosi większe zyski, gdyż sława kochanka do wynajęcia zatacza coraz szersze kręgi. Jednak pewnego dnia, za sprawą Murraya, Fioravante pozna kolejną potencjalną klientkę – Avigal (Vanessa Paradis). To spotkanie odmieni na zawsze życie obojga.

Zapraszamy wszystkie Mamy na konsultacje z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kinie Praha. W ramach cyklu Mama w Kinie Prahajest możliwość skorzystania z indywidulanych konsultacji ZUS. Eksperci udzielają porady na temat zasiłków macierzyńskich, dodatkowych urlopów macierzyńskich, urlopów rodzicielskich, ubezpieczeń niań oraz ubezpieczeń osób sprawujących osobistą opiekę nad dzieckiem. Dodatkowo można dowiedzieć się, co to jest Platforma Usług Elektronicznych ZUS oraz założyć profil internetowy. Zapraszamy na konsultacje ZUS w Kinie Praha.

Cykl MaMa w Kinie Prahajest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej jest przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali jest dostępne miejsce do przewijania, pieluchy oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest kącik, wyposażony w gry, zabawki i książki, a opiekunowie zajmują się dziećmi podczas oglądania filmu przez dorosłych.

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!