MaMa w Kinie Praha – spotkanie „Zanim dziecko zacznie czytać” i film Czarownice

 
Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cykluMaMa w Kinie Praha stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 11 czerwca o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie „Zanim dziecko zacznie czytać”, które poprowadzi psycholog Marta Kaczorowska. Po spotkaniu zapraszamy na projekcję filmu „Czarownice” w reżyserii Roberta Stromberga.

Kino Praha, Fundacja MaMa i ebobas.pl serdecznie zapraszają na kolejne spotkanie z cyklu MaMa w Kinie Praha, stworzone specjalnie dla Mam z małymi dziećmi. W środę, 11 czerwca o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie „Zanim dziecko zacznie czytać”, które poprowadzi psycholog Marta Kaczorowska.

Aby nauka czytania przebiegała sprawnie, umysł dziecka musi być odpowiednio do tego przygotowany. Zapoznawanie się z literami, pierwszymi sylabami musi być poprzedzone odpowiednim treningiem umysłowym. Ową gimnastykę mózgu zapewniają rozmaite ćwiczenia ogólnorozwojowe. Jeżeli dziecko nie jest przygotowane ogólnorozwojowo, nie będzie w stanie uczyć się czytać. Jak sprawić, by nauka czytania jak najbardziej przypominała zabawę i odbywała się w sposób naturalny? Jak powinny wyglądać ćwiczenia przygotowujące do nauki czytania, by dzieci chętnie w nich uczestniczyły? Na te i inne pytanie postaramy się odpowiedzieć na naszym spotkaniu.

Spotkanie poprowadzi Marta Kaczorowska: Psycholog, certyfikowany terapeuta Integracji Sensorycznej, neuropsychoterapeuta EEG Biofeedback, dyplomowany logopeda, terapeuta Metody Krakowskiej. Zajmuje się głównie diagnozą, profilaktyką oraz terapią psychologiczną dzieci i dorosłych, diagnozą i terapią integracji sensorycznej. Na co dzień pracuje również, jako terapeuta SI w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Autorka artykułów i recenzentka książek portalu egodziecka.pl. Uczestniczka i prelegentka wielu specjalistycznych warsztatów i konferencji. Od trzech lat założycielka i dyrektor Wilanowskiego Centrum Integracji Sensorycznej – Sens Therapies.  Więcej o Wilanowskiem Centrum na stronie: www.sensorykawilanow.plwww.facebook.com/sensorykawilanow
.
 
Po spotkaniu zapraszamy na film „Czarownica”w reżyserii Roberta Stromberga.

„Czarownica” Kiedyś była piękną i łagodną dziewczyną, żyjącą w spokojnym leśnym królestwie. Jednak pewnego dnia jej osadę napadła armia najeźdźców. Wtedy stała się najgorliwszą obrończynią swojej ojczyzny. Doświadczyła wówczas okrutnej zdrady, w wyniku, czego jej czyste serce zmieniło się w kamień. Żądna zemsty podejmuje niestrudzoną walkę z następcą nieprzyjacielskiego króla i w rezultacie rzuca klątwę na jego nowo narodzoną córkę, Aurorę. Gdy dziewczynka dorasta, Czarownica zdaje sobie sprawę, że Aurora może przynieść rozwiązanie dla pokoju w królestwie i stać się przepustką do jej własnego, osobistego szczęścia.

Zapraszamy wszystkie Mamy na konsultacje z ekspertami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kinie Praha. W ramach cyklu Mama w Kinie
Praha 
jest możliwość skorzystania z indywidulanych konsultacji ZUS. Eksperci udzielają porady na temat zasiłków macierzyńskich, dodatkowych urlopów macierzyńskich, urlopów rodzicielskich, ubezpieczeń niań oraz ubezpieczeń osób sprawujących osobistą opiekę nad dzieckiem. Dodatkowo można dowiedzieć się, co to jest Platforma Usług Elektronicznych ZUS oraz założyć profil internetowy. Zapraszamy na konsultacje ZUS w Kinie Praha.

Cykl MaMa w Kinie Prahajest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej jest przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali jest dostępne miejsce do przewijania, pieluchy oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest kącik, wyposażony w gry, zabawki i książki, a opiekunowie zajmują się dziećmi podczas oglądania filmu przez dorosłych.

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!