WARSZAWA – TV i komuter w życiu Twojego dziecka – bezpłatny warsztat


– Ile czasu dziennie na TV/komputer może przeznaczać moje dziecko – stosownie do jego wieku?
–  Czy wszystko w TV i grach jednakowo szkodzi? Co konkretnie jest złego w tym  że dziecko ogląda TV lub gra? Czy są też „rozwojowe“ gry i programy? Po czym je poznać?
– Czy gry w telefonie, na tablecie, na psp to to samo?
–   W jaki sposób ograniczać? Co i jak mówić? Czy zakaz TV/komputera to dobra kara w każdym wieku?
–  Jak chronić dziecko przed uzależnieniem od TV/komputera?
 
Jeśli należysz do tych rodziców, którzy nie wyrzucili telewizora z domu przed narodzeniem dziecka to ten warsztat zdecydowanie jest dla Ciebie. Jeśli nawet nie masz TV, ale owszem masz komputer i dziecko co najmniej  2-letnie to być może też już masz te wątpliwości… albo za chwile będziesz je mieć.
 
Spróbujemy na nie odpowiedzieć odwołując sie do rzetelnych badań i opinii specjalistów. Wspólnie w dyskusji poszukamy „złotego środka“ dopasowanego do indywidualnej sytuacji Waszej rodziny Na zachętę juz teraz ogłaszamy: NIE WSZYSTKO szkodzi.
 
Prowadzenie:

Małgorzata Kałaska – psycholog, trenerka, coach rodzicielski. Dawniejnauczycielka akademicka (m. in. z psychologii rozwojowej dziecka na uczelni pedagogicznej), badaczka i doradca zawodowy (to nadal), dziś głównie trenerka rozwoju osobistego i coach rodzicielski.

Prowadziła warsztaty dla rodziców z tematyki wychowawczej (Szybciej, bo się spóźnię do pracy” „TV i komputer w wychowaniu”) i dla par z partnerskiej komunikacji. Dla dorosłych przeprowadziła wiele treningów rozwoju osobistego (zwłaszcza dla kobiet wchodzących na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem) pracując z nimi nad planowaniem kariery, asertywnością autoprezentacją i komunikacją – także wirtualną.

Mama 4,5 letniej Marysi, zna trudy samodzielnego rodzicielstwa, a od dwu lat także “macocha” chłopaków w wieku wszesnoszkolnym (1+2 = słodkie i upiorne 3 = wyzwanie! 
 
Zapraszamy
28 marca 2014, godz.: 10:30 – 12:30
Ilość miejsc ograniczona.
Wstęp bezpłatny.
 
Stowarzyszenie „Mamy Czas“
Klub Mam i Tatusiów na Bielanach
al. Zjednoczenia 19, Warszawa
metro: Stare Bielany
www.mamyczas.wordpress.com