WARSZAWA – Jak chronić dziecko w świecie social media? Warsztaty dla rodziców


Według raportu Ochrona w Internecie przeprowadzonego przez AVG, 81% dzieci poniżej drugiego roku życia jest obecnych w Internecie. Skąd w sieci tak dużo osób, które nawet jeszcze nie nauczyły się mówić? Pierwszą obecność na „fejsie” dzieci zawdzięczają najbliższym. Ponad 70% rodziców przyznało, że umieścili w Internecie zdjęcia dzieci, bo chcieli je pokazać rodzinie i przyjaciołom.   
Szkolenie „Jak chronić dziecko w świecie social media?” jest organizowane po to, aby otworzyć oczy oraz przestrzec rodziców przed zagrożeniami, jakie niesie za sobą umieszczanie wizerunku dziecka w Internecie. Program warsztatów obejmie takie zagadnienia jak: 
zasady bezpieczeństwa dzieci w social media; 
przemoc, wyłudzenia i uzależnienia – druga strona cybernetycznego świata; 
ochrona dziecka przed szkodliwymi treściami; 
zasady publikowania zdjęć dzieci w Internecie; 
kontakty na Facebooku, Instagramie i innych platformach społecznościowych.

Szkolenie poprowadzi Marcin Żukowski, cyfrowy tubylec, team leader w agencji interaktywnej Mint Media, gdzie opiekuje się kluczowymi klientami (m.in. PKO BP). Ekspert mediów społecznościowych, autor książki „Twoja firma w Social Mediach”, a od niedawna świeżo upieczony ojciec Klary.
 
Koszt udziału w szkoleniu wynosi 50zł od osoby.  Zgłoszenia na szkolenie zwierające imię, nazwisko i nr telefonu należy wysłać na: [email protected]
 
Rodzice, którzy chcą dołączyć do wydarzenia, ale nie mają z kim zostawić dziecka, mogą zabrać je ze sobą. Dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym planowane są warsztaty plastyczne, które odbędą się równolegle, w trakcie szkolenia. Warsztaty plastyczne dla dzieci poprowadzi Agnieszka Brzozowska, specjalista ds. komunikacji, trener rozwoju emocjonalnego dzieci i młodzieży, animator zabaw dla dzieci, mama 6-letniej Mai i 4-letniego Marcela. Zgłoszenia na warsztaty plastyczne: [email protected].