WARSZAWA – Poranki teatralno-filmowe w kinie Praha

Program każdego „Poranka” obejmuje spotkanie z Teatrzykiem Raz-Dwa-Trzyk, który prezentuje spektakle teatru lalek z muzyką na żywo. Forma spektakli, oparta na założeniach teatru supełków Marii Kownackiej, wywodzi się z tradycji domowych teatrzyków i zabaw dziecięcych. Na oczach widzów powstają lalki teatralne. Interaktywna formuła spektaklu zachęca dzieci do wspólnego śpiewania i zabawy, w czym pomagają wykorzystane w przedstawieniach fragmenty tradycyjnych piosenek i zabaw dziecięcych. Przedstawieniom towarzyszy muzyka w wykonaniu muzykantek związanych ze Stowarzyszeniem na Rzecz Kultury Tradycyjnej Dom Tańca. Dzieci poznają dźwięk tradycyjnych, dawnych instrumentów: harmonii trzyrzędowej, okaryny, barabana, bębenka obręczowego, skrzypiec itd. Mogą również usłyszeć gliniane ptaszki, piszczałki, klepaki, dzwonki i kij deszczowy.

Scenariusze przedstawień teatralnych wykorzystują teksty znanych i cenionych twórców literatury dziecięcej (Marii Kownackiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Janiny Porazińskiej), bajek i opowiastek ludowych i opowieści paluszkowych.

Po przedstawieniu zapraszamy dzieci na projekcje bajek. Na dużym ekranie pojawią się ulubione postaci z dobranocek – tych współczesnych oraz tych już trochę zapomnianych oraz instrumenty i historie muzyczne. Przypomnimy filmy z serii „Wędrówki Pyzy”, „Koziołek Matołek”, „Piesek w kratkę”,„Muzyczne popołudnie”, „Czarodziejski flet” oraz wiele wiele innych. Każde spotkanie potrwa około godziny.

Dla dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami.

Cena biletu – 15 zł.

Program na marzec:

Niedziela 3 marca

•    Teatrzyk Raz Dwa Trzyk: Kogucik Szałapucik i Kurka z Podwórka.

•    Projekcje bajek

Niedziela, 10 marca

•    Teatrzyk Raz Dwa Trzyk:  O trzech koziołkach spryciołkach. Teatrzyk kieszonkowy.

•    Projekcje bajek

Niedziela, 17 marca

•    Teatrzyk Raz Dwa Trzyk zaprasza na spotkanie z pięknie zilustrowaną książką obrazkową Catariny Kruusval pt. „Jabłonka Eli”.

•    Projekcje bajek

Niedziela, 24 marca

•    Teatrzyk Raz Dwa Trzyk: Opowieści sznurkowe.

•    Projekcje bajek

Kino Praha
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
tel. 22 343 03 10
www.kinopraha.pl