WROCŁAW – Wielka Giełda Książek – pomóż w stworzeniu Biblioteki!

 Już w najbliższą niedzielę na Wyspie Słodowej we Wrocławiu w godzinach od 13.00 do 18.00 odbędzie się Wielka Giełda Książek dla dzieci oraz mnóstwo atrakcji dla milusińskich i ich opiekunów. Na jedyny w swoim rodzaju Książkowy Event Charytatywny zapraszaFundacja „Gifted&Talented” („G&T”) oraz działające pod jej patronatem Przedszkole „Przyjaciele Żyrafy”. Przedszkole realizuje założenia metodyki dr Marii Montessori i kładzie duży nacisk na twórczy rozwój swoich podopiecznych. Dzięki obecności na Wyspie kadry Przedszkola rodzice będą mogli być pewni, że ich pociecha nie będzie się nudzić. Z myślą o milusińskich zaplanowano kreatywne zabawy plastyczne oraz prezentację wyjątkowych pomocy dydaktycznych Marii Montessorii.
 
Na Giełdzie można będzie nabyć wyjątkowe pozycje z literatury dziecięcej w języku angielskim, wspomagając w ten sposób szczytny cel: stworzenie Wrocławskiego Klubu Rodzinnego z ogromną dwujęzyczną (polsko-angielską) Biblioteką. Całkowity dochód ze sprzedaży pozwoli na zakup potrzebnych mebli i elementów wyposażenia, a zaplecze lokalowe dla Biblioteki udostępni Punkt Przedszkolny „Przyjaciele Żyrafy”
 
 „Przyjdź, kup książkę i pomóż nam spełnić dziecięce marzenia!” – to przesłanie Wielkiej Giełdy Książek. Inicjatywa ta wpisuje się w formułę cyklicznych spotkań Wyspa Dzieci /http://wyspa.wroclaw.pl/artykul/378-wyspa-dzieci-wielka-gielda-zabawy  / oraz Biblioteka Plenerowa, organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną we Wrocławiu i zaprzyjaźnionych instytucji (w tym  Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego).
 
Z myślą o tych wszystkich, którzy z jakiś powodów nie będą mogli w niedzielę pojawić się na Wyspie Słodowej, organizatorzy zaplanowali także inne lokalizacje Wielkiej Giełdy Książek. I tak: 17 sierpnia w godz. od 10.00 do 14.00 będzie można wesprzeć tą inicjatywę będąc na seansie w Multikinie (Arkady Wrocławskie), a 23-go i 24-go sierpnia (poza Multikinem, podobne godziny) także na placu zabaw na ul. Szkockiej (w godz. od 9.00 do 14.00).
 
 

Więcej informacji: https://www.facebook.com/GiftedTalentedFundacjaWspomagajacaDzieci?fref=ts