CAŁA POLSKA – Wszystkie dzieci na start! Rusza Tour Kocham Rowerek 2014

Tour Kocham Rowerek w tym roku odwiedzi aż 16 miast we wszystkich województwach w Polsce. Imprezie patronują Prezydenci i Marszałkowie, a ogólnopolskie i lokalne media dbają, aby o wyścigu usłyszał każdy mały kolarz.

 
Wyścigi zaczynamy 3 maja w Katowicach, a finiszujemy 22 czerwca w Gdyni.
 
To rodzinna impreza w formie pikniku, podczas której najmłodsi uczestnicy (3-10 lat) w myśl idei fair play ścigają się na rowerach. Dzięki podziałowi na kategorie wiekowe i grupy trzyosobowe po każdym wyścigu na stopniach podium stają wszyscy zawodnicy i otrzymują nagrody. Z nami każde dziecko wygrywa!
 
 
Tour Kocham Rowerek to nie tylko wyścigi. To zabawa połączona z nauką jak bezpiecznie poruszać się na rowerze.
 
Dlatego przygotowaliśmy różne atrakcje towarzyszące wyścigom. Zapraszamy do miasteczka drogowego, gdzie policjanci będą udzielać fachowych porad, a na torze przeszkód będzie można szlifować technikę poruszania się na rowerze. 
 
Nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, specjalnych pokazów sprzętu policyjnego i strażackiego oraz występów przesympatycznej rybki MiniMini+ 
 
Zachęcamy całe rodziny do wykorzystania w dzień imprezy roweru jako środka transportu. Ściągnijcie aplikację endomondo, weźcie swoje rowery, włączcie liczniki i przyjedźcie na imprezę.
 
Pochwalcie się liczbą wspólnie przejechanych kilometrów na profilu akcji http://www.endomondo.com/event/15382222
 
Na Tour Kocham Rowerek zaprasza Bank BGŻ, który od lat popierając inicjatywy rowerowe, promuje rower jako zrównoważony środek transportu, a także zdrowy i przyjemny sposób na rekreację. Szczególną zaś uwagę poświęca najmłodszym rowerzystom i ich bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W tym roku Bank BGŻ przekaże wszystkim  zawodnikom odblaski na rower poprawiające ich widoczność na drodze.
 
Sprawdź, kiedy będziemy w Twoim mieście i zapisz swoje dziecko już dzisiaj pod nr. tel.: 797 638 050 lub e-mail: zapisy@wyscigirowerkowe.pl
 
W wyścigu mogą uczestniczyć dzieci w wieku 3-10 lat.
 
Warunek uczestnictwa to sprawny rower, kask rowerowy i zgłoszenie dziecka przez rodzica lub prawnego opiekuna.
 
Ilość miejsc jest ograniczona.
 
 Szczegóły na stronie www.wyscigirowerkowe.pl
 
 Gdzie i kiedy wystartujemy:
 
3.05  Katowice
4.05  Kraków
10.05  Rzeszów
11.05  Lublin
17.05  Opole
18.05  Wrocław
24.05  Poznań
25.05  Łódź
31.05  Warszawa
1.06  Kielce
7.06  Zielona Góra
8.06  Szczecin
14.06  Olsztyn
15.06  Białystok
21.06  Toruń
22.06  Gdynia  
 
Sponsor Główny: BANK BGŻ,
Współorganizator: Miasto Katowice
Partnerzy Główni:PALMOLIVE, AGITO.PL
Akcję Zasila:GRUPA ENERGA
Partnerzy Wspierający: Slippers, Komandor, Hotel Silesian
Fundatorzy Nagród: Dr Gerard, Crispy Natural, Miodelka, Pysio,Wader, Cdp
Patroni Medialni: Nasze Miasto, MiniMini+, Teletoon+, RadioZetGold, Gaga, Czas z dziećmi, Egodziecka.pl, Familie.pl, Qlturka, Sportowa Rodzina, Miasto dzieci, Babyonline.pl, Bliżej przedszkola, Radiobajka, Tatapad.