Nowość: „Koronawirus. Książka dla dzieci”

Wydawnictwo Poradnia K wydaje bezpłatnie książkę „Koronawirus. Książka dla dzieci” z ilustracjami Axela Schefflera (znanego z „Gruffalo”) i rekomendacjami pediatrów immunologów: dr. hab. med. Wojciecha Feleszki i dr. med. Pawła Grzesiowskiego oraz zespołu ekspertów medycznych Grupy LUX MED.

Poradnia K włączyła się do akcji brytyjskiego wydawnictwa Nosy Crow, którego publikację „Koronawirus. Książka dla dzieci” wydano i przetłumaczono w ekspresowym tempie na 47 języków.

Autorką polskiego tłumaczenia jest Dorota Pomadowska. Książka jest przewodnikiem dla dzieci i rodziców. Zawiera odpowiedzi na pytania, z którymi się dziś spotykamy: „Co to jest koronawirus?”, „Jak się można zarazić?”, „Co się stanie, jeśli złapiesz koronawirusa?”, „Dlaczego część miejsc, do których chodzimy, jest teraz zamknięta?”, „Co mogę zrobić, żeby pomóc”?

Głównym konsultantem brytyjskiego wydania jest prof. Graham Medley z Londyńskiej Szkoły Higieny i Medycyny Tropikalnej, który uważa, że pomagając dzieciom zrozumieć sytuację, dajemy im szansę, aby były częścią tego, co się dzieje. W książce bohaterami są właśnie dzieci. Nie obserwują, ale doświadczają. W ten sposób pewnie łatwiej pokonać im najgorsze strachy. A strach, niepokój towarzyszą nie tylko dzieciom od długiego już czasu.

„Późną jesienią 2019 r. pojawił się na ziemi nowy pasożyt, niewidoczny gołym okiem, tak mały, że jego 1000 cząstek zmieściłoby się na ziarnku piasku. A mimo tego, że jest tak mały, okazał się potężny, spowodował zagrożenie dla ludzi we wszystkich krajach świata” – pisze w polskim wydaniu książki dr med. Paweł Grzesiowski z Fundacji Instytut Profilaktyki Zakażeń.

„Zawsze, do tej pory w znanych nam epidemiach, było tak, że patogeny najczęściej atakowały osoby jak na krzywej przypominającej „U” – czyli z jednej strony najmłodsze, najsłabsze, a z drugiej najstarsze, też już osłabione – wiekiem i chorobami. Koronawirus jest inny od tych wirusów, które znamy”– dodaje dr hab. med. Wojciech Feleszko z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

„Koronawirus dotyka wszystkich, dlatego tak ważne jest, żeby każdy – nie tylko dorośli, ale też dzieci – rozumiał, na czym polega zakażenie, a także jak może pomóc sobie i innym, żeby nie zachorować i radzić sobie w tak trudnej sytuacji” – mówią eksperci Grupy LUX MED.

„Przygotowaliśmy publikację w ciągu kilku dni i jesteśmy bardzo zbudowani tym, jak dużo wsparcia dostaliśmy. Bardzo dziękuję ekspertom i wydawnictwu Nosy Crow, kóre zaprosiło nas do wspólnej akcji. Wierzę, że książka spełni swoje zadanie” – mówi Joanna Bażyńska, prezes wydawnictwa Poradnia K.

Dr hab. med. Wojciech Feleszko

„Z nastaniem epidemii najbardziej ucierpiały dzieci: nie chodzą w ulubione miejsca, nie spotykają się z przyjaciółmi, nie mogą cieszyć się sportem. Próbujemy im tłumaczyć, co się stało tak, jak potrafimy. A teraz dostajemy książkę, która nie tylko profesjonalnie opowiada o medycynie, ale czytając wspólnie z dzieckiem (z naciskiem na WSPÓLNIE!), możemy porozmawiać o trudnych sprawach. I o emocjach, które nam, dorosłym i dzieciom, towarzyszą w czasie epidemii”.

Dr med. Paweł Grzesiowski

„Zachęcam do przeczytania tej książki, bo zawiera wszystkie niezbędne i potwierdzone naukowo informacje na temat nowego wirusa i sposobów walki z pandemią”.

Zespół ekspertów Grupy LUX MED

„Warto przeczytać tę książkę z dzieckiem, ponieważ w przystępny sposób są w niej opisane zagadnienia medyczne. „Koronawirus. Książka dla dzieci” może pomóc rodzicom w edukacji i budowaniu zrozumienia u dziecka dla sytuacji, która zmieniła bardzo mocno jego dziecięcy świat i która jest dla większości niezwykle trudna”.

Wydawnictwo Poradnia K publikuje „Koronawirus. Książkę dla dzieci” bezpłatnie, eksperci i patroni nie pobrali wynagrodzenia. – Bardzo za to dziękujemy. Zależy nam na jak najszerszym dotarciu z naszym e-bookiem, dlatego jest dostępny do pobrania bezpłatnie w największych księgarniach: Empik.com, Empik Go, Publio.pl, Woblink.pl, Virtualo.pl, a także z naszej strony www.poradniak.pl jako EPUB, MOBI i dodatkowo jako plik PDF – mówi Joanna Bażyńska, prezes Wydawnictwa Poradnia K. PDF do ściągnięcia tu: https://cdn.shoplo.com/8290/files/koronawirus-ksiazka-dla-dzieci-w2-1.pdf Ebooki do ściągnięcia: https://sklep.poradniak.pl/blog/aktualnosci/koronawirus-ksiazka-dla-dzieci-pobierz-za-darmo

Patronami wydania polskiego są: Allianz w Polsce, Crazy Nauka oraz Grupa LUX MED.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − one =