Spotkanie z okazji Światowego Dnia Wcześniak

Uniwersyteckie Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka WUM serdecznie zaprasza rodziców najmłodszych pacjentów – wcześniaków na spotkanie z okazji Światowego Dnia Wcześniaka, które odbędzie się 17 listopada, w godz. 12:30-15:30 w budynku Centrum przy pl. Starynkiewicza 1/3 w Warszawie.

Hasło Światowego Dnia Wcześniaka brzmi: „1 na 10 dzieci jest wcześniakiem. Na całym świecie”. Dla większości rodziców przyjście na świat noworodka znacznie wcześniej niż zaplanowane, jest wielkim zaskoczeniem. Nie są oni przygotowani ani merytorycznie, ani emocjonalnie, nasuwa się mnóstwo pytań i wątpliwości. Wychodząc naprzeciw obawom rodziców Klinika organizuje spotkanie, które będzie niepowtarzalną okazją do inspirujących rozmów, wymiany doświadczeń i poglądów między rodzinami, a także otrzymania profesjonalnych porad od najwyższej klasy specjalistów pracujących na co dzień na Oddziałach UCZKiN: lekarzy i położnych.

Tego dnia budynek Kliniki rozbłyśnie fioletowym światłem, który jest symbolem tego międzynarodowego święta. A dlaczego akurat fioletowy? Ponieważ jest to kolor lubiany przez dzieci, kojarzony z ciepłem, radością i nadzieją.

Zapraszamy zarówno świeżo upieczonych rodziców szukających pomocy jak i tych, którzy już wychowują wcześniaki i mogą podzielić się na forum swoją wiedzą i doświadczeniami.

Do zobaczenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

one × 5 =