Cały świat w naszej klasie – międzykulturowy konkurs Fundacji PZU rozstrzygnięty

 Fundacja Polskie Forum Migracyjne serdecznie gratuluje dzieciom z przedszkola nr 2 „W Stumilowym Lesie” z Raszyna wygranej w konkursie „Cały świat w naszej klasie”. Dziękujemy gorąco Fundacji PZU za sfinansowanie konkursu oraz nagród dla przedszkolaków. W konkursie wzięło udział ponad 100 dzieci z całej Polski. Nagrodą dla najlepszych były warsztaty międzykulturowe, z których skorzystało 75 przedszkolaków. Dzieciom, pracownikom przedszkoli – a także darczyńcy, Fundacji PZU, dziękujemy za przemiłą współpracę.

Załączamy także filmik obrazujący realizację projektu:
https://www.youtube.com/watch?v=TO5JiEEeMEU&feature=youtu.be
 
Zespół Fundacji Polskie Forum Migracyjne
 
Informacje o Polskim Forum Migracyjnym

Fundacja Polskie  Forum Migracyjnedziała od 2007 r. Powstała, aby pomagać cudzoziemcom w Polsce i Polakom za granicą, a przede wszystkim budować porozumienie pomiędzy ludźmi różnych kultur.

Naszym marzeniem jest, aby Polska była krajem, w którym ludzie różnych, religii i kultur dążą do porozumienia i współdziałania. Krajem na miarę XXI wieku.

Chcemy mieszkać w kraju, gdzie prawa ludzi są przestrzegane, a wszyscy traktowani są z szacunkiem niezależnie od pochodzenia. Z naszego doświadczenia podczas realizacji projektów wynika, że problem z poczuciem niezrozumienia, osamotnienia, wykluczenia mają nie tyko dzieci migrantów – ale także  te, które urodziły się i wychowują w Polsce. Często również polskie dzieci korzystają z naszej oferty.

Więcej informacji na  http://www.forummigracyjne.org/