Tydzień Przedsiębiorczych Mam

Ruszają zapisy na pierwszy w Polsce Tydzień Przedsiębiorczych Mam – cykl szkoleń dla mam, które chcą prowadzić własną firmę lub wrócić do pracy. Można przyjść z dzieckiem.

W tym roku z okazji Dnia Matki odbędzie się pierwszy Tydzień Przedsiębiorczych Mam. Od 26 do 30 maja w biurze coworkingu dla rodziców CO-MIX w Warszawie odbędą się szkolenia, dzięki którym mamy będą miały szansę poszerzyć swoją wiedzę i nabyć nowe umiejętności przydatne w prowadzeniu działalności gospodarczej lub powrocie do pracy.

Tydzień Przedsiębiorczych Mam to inicjatywa przygotowana przez Klub Przedsiębiorczych Mam oraz Fundację Be Proactive we współpracy z mamami, które są specjalistkami w swoich dziedzinach.„Łącznie zaplanowałyśmy 9 warsztatów, na które można zapisywać się niezależnie, które mają inspirować mamy do brania swojego życia we własne ręce.” – mówi Marta Waszczuk, autorka pomysłu Tygodnia Przedsiębiorczych Mam i prezes Fundacji Be Proactive.

Plan Tygodnia Przedsiębiorczych Mam obejmuje ponad 20 godzin zajęć. „Dla mam, które chcą działać w biznesie przygotowałyśmy szkolenia dotyczące zakładania i prowadzenia własnej firmy, podstaw prawa i księgowości oraz obecności w mediach społecznościowych. Mamy szukające pracy nauczą się jak pisać CV i rozmawiać z potencjalnym pracodawcą. Poza tym będzie szkolenie z kreowania swojego wizerunku, na którym mamy nauczą się jak wyglądać jak najlepsza wersja samej siebie, nauka tworzenia budżetu domowego oraz sztuka prowadzenia prezentacji. Będzie też możliwość wzięcia udziału w coachingowej grupie roboczej, która dodaje sił, aby realizować swoje cele.” – dodaje Magda Macyszyn, dyrektor rozwoju Klubu Przedsiębiorczych Mam.

Dzień Matki może być dobrą okazją, by zrobić coś dla siebie bez poczucia winy. „Zadbałyśmy o to, by mamy mogły brać udział w szkoleniach i nie martwić się o zorganizowanie opieki dla dziecka. Będzie to możliwe dzięki gościnności CO-MIX na ul. Ateńskiej 10/106, pierwszemu co-workingowemu miejscu w Warszawie przeznaczonemu dla rodziców z dziećmi. Mamy w jednej sali będą uczestniczyć w szkoleniu, a w osobnej salce ich pociechy będą się bawić pod opieką niani. I to w cenie szkolenia.” – podkreśla Iza Siwik, wiceprezes Fundacji Be Proactive.

Szczegółowe opisy poszczególnych szkoleń, terminy i ceny biletów znajdują się na stronie www.klubprzedsiebiorczychmam.pl.Już dziś zarezerwuj swoje miejsce na: www.tpm.evenea.pl. Pomóż nam zaprosić inne mamy na Tydzień Przedsiębiorczych Mam!
 
Organizatorzy:

Fundacja Be Proactive: www.beproactive.org.pl
Klub Przedsiębiorczych Mam: www.klubprzedsiebiorczychmam.pl, http://fb.com/klubprzedsiebiorczychmam