WARSZAWA – Bezpłatne szkolenie dla dzieci z udzielania pierwszej pomocy

W dwa kolejne, sierpniowe poniedziałki, w godzinach od 14.00 do 19.00 odbędą się bezpłatne zajęcia dla dzieci, podczas których poznają one zasady udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty – prowadzone przez ratowników medycznych Kampanii Bezpieczny Maluch – odbędą się w dziale dziecięcym IKEA Targówek. Każdy maluch, który będzie uczestniczył w zajęciach otrzyma odznakę „Małego Ratownika”. Zajęcia są jednym z elementów programu „Na rodzinę można liczyć”.

Letnie miesiące, to długo wyczekiwany czas odpoczynku. To również dobry moment, by nauczyć swoje dzieci zasad pierwszej pomocy – kilka praktycznych porad, przekazanych prostym i przystępnym językiem to wiedza, która zostaje na całe życie. Warto pamiętać, że bezpieczeństwo w domu, ale również na podwórku, placu zabaw, wycieczce, czy właśnie na wakacjach, to jedna z podstawowych kwestii.

Ratownicy medyczni Kampanii Bezpieczny Maluch, w poniedziałek 6 oraz 13 sierpnia, w godzinach od 14:00 do 19:00, w łatwy i przystępny sposób przekażą wiedzę, dzięki której każde dziecko z łatwością zapamięta, jak postępować w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Maluchy nauczą się między innymi wzywania pomocy, opatrywania małych ran oraz dbania o bezpieczeństwo. Dla dorosłych przygotowano zajęcia z podstawowego kursu pierwszej pomocy, który obejmuje między innymi umiejętność resuscytacji, czyli szeregu czynności, które mają za zadanie przywrócenie czynności układu krążenia, czy postępowania podczas zatrucia.

– W trosce o edukację dzieci, postanowiliśmy zorganizować zajęcia z pierwszej pomocy. Nawiązujemy tym samym do inicjatywy „Na rodzinę można liczyć” – idei, w którą zaangażowaliśmy się wraz z Fundacją Świętego Mikołaja. Jej celem jest wsparcie zdolnych uczniów pochodzących z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Warto podkreślić, że rozwój dzieci może wesprzeć każdy obecny klubowicz oraz wszyscy klienci IKEA, którzy dołączą do Klubu Miłośników Domu IKEA FAMILY. Za każde okazanie karty IKEA FAMILY przy kasie podczas zakupów w sklepie IKEA, firma przekaże po 50 groszy na Fundusz Stypendialny. Do programu może przystąpić każda szkoła w Polsce, która do 15 września 2012 roku wypełni formularz zgłoszeniowy i podpisze umowę z Fundacją Świętego Mikołaja. Uczniowie będą mogli składać wnioski o stypendia do 26 września 2012 roku, a lista stypendystów zostanie ogłoszona do 12 października br.  – wyjaśnia Kamila Popławska, Local Marketing Manager IKEA Targówek.

Termin: 6 oraz 13 sierpnia (poniedziałki)
Godz. 14.00-19.00
Miejsce: Ikea Targówek, ul. Malborska 51
Koszt: zajęcia są bezpłatne