WARSZAWA – Maraton Empatii w Edukado

Z informacji organizatorów:

Doświadcz Języka Żyrafy i poczuj jak wzajemne zrozumienie kojąco wpływa na Twoje relacje z innymi ludźmi oraz z samym sobą.

Chcesz dowiedzieć się jak mówić do swojego dziecka aby Cię słuchało? Poznać jak wielką rolę w kontaktach rodzic dziecko odgrywa empatia? Jak pozbyć się niszczącej siły agresji w relacjach międzyludzkich? Dowiedzieć się więcej o kojącej roli Porozumienia Bez Przemocy?
Przyjrzyj się Empatii razem z nami!

W programie Maratonu proponujemy zarówno bezpłatne warsztaty dla rodziców, jak i zajęcia i zabawy dla dzieci!

EMPATIA – DLA RODZICÓW

– Godz. 13.00 Warsztat: CZTERY KROKI DO EMPATII – porozumienie z głębi serca w praktyce.
Prowadzące: Joanna Berendt oraz Małgorzata Kocher
Warsztat poświęcony ’językowi potrzeb’ – wspólnie przyjrzymy się czym są potrzeby, jak je poznać i nazywać, a także jak o nich mówić w zrozumiały sposób. Spotkanie to również możliwość poznania Drogi Żyrafy i Drogi Szakala i przećwiczenia zasad komunikacji opartej na zasadach empatii i Porozumienia bez przemocy w praktyce.

Dzięki wykorzystaniu coachingowego podejścia zaplanujesz, jak w dogodny dla siebie sposób wprowadzić w swoje życie doświadczenia z warsztatu .

–    Godz. 15:00 Warsztat: ZROZUMIEĆ MAŁEGO CZŁOWIEKA – empatia w komunikacji z dzieckiem
Prowadząca: Edyta Andrych
Empatia może ułatwić kontakt z naszymi dziećmi, jeśli tylko nauczymy się rozpoznawać ich uczucia, określać, akceptować i odpowiednio na nie reagować. Język empatii może pomóc dziecku, aby radziło sobie z własnymi uczuciami. Nazywając emocje dziecka uczymy je rozumieć jego wewnętrzne doznania, co w konsekwencji skutkuje tym, że zaczynają radzić sobie z nimi same. Dziecko poznając swoje emocje, zachowanie i jego zalety uczy się akceptować siebie. Uczy się także patrzeć z ciekawością na innych, rozumieć ich emocje i akceptować zachowanie. W życiu dzieci emocje są równie ważne, jak w życiu ludzi dorosłych.

–    Godz. 17.00 Warsztat: Z EMPATIĄ KU DZIECKU – pierwszy krok coachingu rodzicielskiego
Prowadzące: Kaja Kozłowska i Joanna Berendt
Warsztat dla tych którzy:

Chcą być dobrymi rodzicami dla swych dzieci i czuć się pewnie w roli Rodzica
Pragną dostrzegać i szanować potrzeby swoje i dziecka
Chcą usłyszeć co ważnego mówi ich dziecko
Szukają sposobów by w pełni uczestniczyć w życiu swojego dziecka

– W godzinach 13.00- 17.00 zapraszamy na indywidualne sesje Zen Coachingu i Empatii.
Czekać będą na Państwa certyfikowani Zen Coachowie, oferujący bezpłatne pokazowe sesje zen coaching. Sesje zen coaching to czas na:

Zwolnienie, Uważność na siebie i szukanie odpowiedzi na pogłębiające pytania
Obserwowanie odczuć w ciele, własnych emocji
Wzrost świadomości swoich zasobów i potrzeb

Prowadzący: Zen Coachowie – Stowarzyszenie Zen Coaching Polska

DLA DZIECI

–    Godz. 13.30 Zajęcia – „PODRÓŻ DO KRAINY EMOCJI” – 40 minut- dla dzieci od 2,5-3,5 lat
Prowadząca: Edyta Andrych
O emocjach w formie zabawy – w czasie zajęć dzieci zapoznają się z różnymi emocjami, tymi przyjemnymi i nieprzyjemnymi. Odwiedzą krainę radości, smutku, złości, zdziwienia. Kostka uczuć pomoże im w nazywaniu i rozpoznawaniu emocji, pomocne okażą się też pacynki i ulubione przez dzieci misie. Dzieci poznają jak można wyrazić swoje emocje przez muzykę oraz w jaki sposób można bezpiecznie, nie raniąc innych odreagować swoją złość. A wszystko to w formie zabawy, do której włączani będą również rodzice. To oni pomogą swoim pociechom zrozumieć przeżywane uczucia.

– Cały dzień – dzieciom proponujemy masę atrakcji i zabaw w tematyce empatii, wyrażania i rozpoznawania uczuć i potrzeb. Zapraszamy na:

Empatyczną olimpiadę sportową -animatorki proponując najmłodszym aktywności plastyczne i ruchowe wprowadzą je w formie zabawy w skomplikowany świat różnych uczuć. Bo przecież nie ma złych emocji, trzeba je tylko zrozumieć!

Wśród atrakcji kolorowanki i puzzle dla najmłodszych.

Warsztaty tworzenia żyrafy o wielkim sercu i wiele innych niespodzianek.

Warsztat jest częścią ogólnopolskiego projektu Grupy TROP pt. „Współpraca oparta na empatii” realizowanego w ramach prac Kongresu Obywatelskiego Jana Szomburga.

Termin: 6 października 2012
Miejsce: Edukado Targówek, ul. Malborska 41, Warszawa