WARSZAWA – Różnorodna MaMa Cafe

Jeszcze w czerwcu Fundacja MaMa zaprasza na następujące wydarzenia:

Jedyna w Warszawie: Kawiarnia nauki dla rodziców i Kawiarnia nauki dla dzieci.

Start: 13 czerwca, godz. 18:00-19:30. W jednej sali rodzice rozmawiają z wybitnym przedstawicielem świata nauki o tym, jak rozmawiać z dziećmi o… np. o Kosmosie. W drugiej sali dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach i pokazach naukowych prowadzonych przez animatorów, popularyzatorów nauki, pisarzy popularnonaukowych książek dla najmłodszych. Na najbliższym spotkaniu z rodzicami spotka się prof. Lech Mankiewicz – fizyk, pasjonat astronomii, popularyzator nauki, dyrektor Centrum Fizyki Teoretycznej PAN, konstruktor małych robotów teleskopowych. Zajmuje się przybliżaniem nauki i odkryć uczniom i nauczycielom. Propagator idei otwartej nauki, laureat srebrnego medalu Komisji Europejskiej za projekt Interaktywna astronomia w szkole, umożliwiający uczniom szkół w całej Polsce prowadzenie samodzielnych obserwacji astronomicznych.Warsztaty dla dzieci poprowadzi Paweł Ziemnicki, animator Centrum Nauki Kopernik, prezenter planetarium Niebo Kopernika, doświadczony w pracy z dziećmi. Wstęp jest wolny, ale pierwszeństwo będą miały osoby zapisane:

Dzień Różnorodności: zapraszamy na warsztaty i spotkania z bardzo różnymi MaMami, ojcami, dziećmi. – 16 czerwca (sobota) 12.00 – 17.00.  W programie między innymi warsztaty z kuchni kongijskiej, robienie fantazyjnych japońskich sushi dla dzieci, kaukaskie gotowanie z panią Zargan, tańce czeczeńskie dla rodziców i dzieci, warsztaty z plecenia kongijskich warkoczyków, lekcja angielskiego dla rodziców i dzieci, na której przy okazji dowiemy się dużo o kulturze Rwandy i Kenii. Będzie dużo pięknej muzyki z różnych krajów i smacznego jedzenia. Chętni rodzice będą się też mogli spotkać tego dnia z prawniczką.

Mecz Matek: Przeciwko nierównemu podziałowi obowiązków domowych na zamkniętym placu Konstytucji. 17 czerwca, godz. 10.00. Po meczu zapraszamy na Wilczą, na bezpłatny warsztat z Majtania dla rodziców dzieci do 3 roku życia oraz warsztat WIEM, ŻE MOGĘ FRUWAĆ – CZYLI JAK UWIERZYĆ, ŻE NIE MA OGRANICZEŃ dla wszystkich.

A od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-12.00: Pasmo Kultury dla dzieci w naszej MaMa Cafe. Darmowe animacje z plastyki, czytanie książek i zabawa.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:  www.fundacjamama.pl

Adres: MaMa Cafe, Wilcza 27b, Warszawa