WARSZAWA – Warsztaty dla mam – „Matka w gąszczu ról”

Z informacji organizatora:

Pojawienie się dziecka w życiu kobiety wiąże się z szeregiem zmian zarówno natury biologicznej jak i w sferze psychiki. Wymaga przeorganizowania swojego dotychczasowego życia, zmiany przyzwyczajeń, spotkania się ze swoimi lękami i obawami mającymi często korzenie w przeszłości, a sięgającymi daleko w przyszłość.

Zmiany te w połączeniu z brakiem odpowiedniego wsparcia ze strony otoczenia, mogą stać się przyczyną obniżonego nastroju, a nawet depresji. Dłużej utrzymujące się złe samopoczucie może niekorzystnie wpływać na kontakt z dzieckiem, być przyczyną poczucia winy i braku kompetencji wychowawczych.

Propozycja naszego warsztatu skierowana jest do wszystkich tych kobiet – matek dzieci do 3 roku życia, dla których różowa wizja macierzyństwa okazałą się nieprawdą. Chcemy stworzyć przestrzeń do zadawania ważnych pytań i pomóc w odnajdywaniu odpowiedzi. Pragniemy wspomóc kobiety w roli matki, nie zapominając o tym kim są również poza tą rolą. Pamiętamy że szczęśliwa mama to spełniona i wolna kobieta.

Zajęcia poprowadzi Jagoda Kędzierska – absolwentka Wydziału Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego, Mistrz NLP (certyfikat Polskiego Instytutu NLP), Trener dramy i Treningu Zastępowania Agresji. Posiada doświadczenie w treningach grupowych, prowadzeniu grup terapeutycznych i socjoterapeutycznych. Wpisana na listę Polskiej Federacji Psychoterapii.

Cykl zajęć składa się z 10 spotkań, na które zapraszamy Was z dziećmi (do 3 roku życia). Grupa ma charakter zamknięty, to znaczy, że nie można do niej dołączyć w trakcie trwania cyklu. Sprzyja to tworzeniu atmosfery bezpieczeństwa i zaufania, dzięki czemu będziemy mogły podczas spotkań poruszać wiele, także osobistych tematów.

Termin: raz w tygodniu, w poniedziałki, pierwsze spotkanie 19 marca
Godz.: 10.30 – 12.30
Miejsce: Klub Mam na Służewcu przy ul. Bartłomieja 3
Kontakt: Ilość miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy pod adresem , www.klubmam.org
Koszt: Warsztaty są bezpłatne. (Warsztaty są częścią projektu „Moje Wierzbno, Mój Służewiec – druga edycja”.Zadanie realizowane jest dzięki dofinansowaniu ze środków m. st. Warszawy).