Dziennik Bliskości – zadbaj o bliskie relacje z dzieckiem i wspieraj projekt

 
My RODZICE. Chcemy, żeby nasze Pociechy rozwijały się zdrowo, były mądre (choć i tak są najmądrzejsze na świecie), pewne siebie i odważne. Rozwijamy wiele umiejętności. Jesteśmy w tym niezawodni. 
 
A w jaki sposób rozwijamy naszą relację z dzieckiem? 
 
Oto Dziennik Bliskości: książka, mająca za zadanie ułatwić rodzicom dbanie o relacje bliskości z dziećmi. 
 
DZIENNIK BLISKOŚCI to zbiór wypróbowanych pomysłów na proste aktywności, które zaangażują i dużego, i małego człowieka. Przy niektórych z nich będzie się trzeba zmęczyć, przy innych wyciszyć. Przypomina o prostych czynnościach, które w pędzącej codzienności mogą zrobić dla dziecka ogromną różnicę: by dać buziaka, potrzymać za rękę, popatrzeć razem na chmury.
 
Na 150 stronach znalazło się 30 pomysłów na wspólne spędzanie czasu oraz miejsce na własne zapiski i rysunki. Całość w przyjemnym dla oka wydaniu, z cudownymi ilustracjami Magdy Kornatowskiej (@atogrzywa).
 
To nie jest jedna z książek typu „kapsuła czasu”, gdzie zapisujecie wzrost dziecka, pierwsze słowo, imię ulubionego kolegi i inne twarde dane. Choć oczywiście możecie!
 
Traktujcie Dziennik jako inspirację, gdy chcecie ze swoimi Pociechami spędzić wartościowy czas. Dziennik pokazuje w jaki sposób być z dziećmi RAZEM, jak być BLISKO. 
 
Traktujcie go też jako punkt wyjścia do rozmów, wspominków, anegdot.
 
Podejdźcie jednak do niego na luzie!
 
Piszcie po nim, wycinajcie, naklejajcie, rysujcie, bawcie się dobrze! Wspólnie zrobicie z Dziennikiem, co chcecie – dzięki czemu napiszecie swoją własną historię i stworzycie swoją własną, niespotykaną książkę.
 
Jesteśmy przekonane, że Dziennik Bliskości da Wam dużo okazji do wspólnej zabawy i śmiechu, ale też chwilę zastanowienia. I pogłębi relację między Wami.
Po latach znów sięgniecie po Dziennik i cofniecie się w czasie…
 
Ale, ale!
Nie tak szybko.
 
Żeby to wszystko mogło się ziścić, potrzeba naszego wspólnego wysiłku. I naszego – autorek – i Waszego – czytelników małych i dużych. Żeby wydać książkę wspólnymi siłami, potrzeba fury pieniędzy. No okej, może nie fury, ale trochę trzeba. Dlatego już dziś rusza akcja zbierania funduszy na portalu wspieram.to

https://wspieram.to/dziennik-bliskosci

 
Każdy, kto zdecyduje się wesprzeć akcję dostanie coś w zamian: rozpoczynając od podziękowań mailowych, czy kilku zadań z dziennika w wersji elektronicznej, aż po pakę pełną książek i gadżetów. A jeśli tylko zechcecie zorganizujemy warsztaty Bliskości dla Rodziców i Dzieci! 
 
Dziennik Bliskości jest gotowy! Czeka tylko na wydanie i wysłanie do Waszych domów. 
 
To co? 
Wspierajcie.to?
 
AUTORKI
Kinga Barlik
Mira Jurecka
Magda Kornatowska