Akcja „List od Mikołaja” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

Czy wiesz, że wysyłając świąteczny list do swoich bliskich w imieniu Mikołaja możesz nie tylko sprawić im ogromną radość, ale też realnie pomóc tym dzieciom, które zarówno w święta, jak i na co dzień nie doświadczają ciepła rodzinnej atmosfery? Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która od 28 lat dąży do tego, aby wszystkie dzieci miały bezpieczne dzieciństwo, już po raz kolejny rusza z charytatywną akcją „List od Mikołaja”. Każdy może wziąć w niej udział, zamawiając list przez stronę www.swiatecznylist.pl

Mówi się, że są trzy etapy w życiu człowieka: Wierzysz w Mikołaja – Nie wierzysz w Mikołaja – Jesteś Mikołajem. Każdy z tych etapów jest niezwykle istotny i wartościowy, zarówno dla dziecka, jak i osób dorosłych. Wiara w Mikołaja pozwala dzieciom określić i nazwać marzenia oraz ułożyć je w hierarchii ważności. Wiara w Mikołaja i inne fikcyjne postaci to również ważny element rozwoju dziecka, tak samo jak stopniowe dochodzenie do prawdy w oparciu o rodzące się wątpliwości i istniejące dowody. Z kolei dla rodziców i bliskich dzieciom dorosłych, okres świąt to doskonała okazja do rozmowy o dziecięcych pragnieniach i tym, co jest w życiu naprawdę ważne. To również magiczny czas, który nastraja pozytywnie, i w którym pojawia się potrzeba dzielenia się z innymi tym, co w nas najlepsze.

Okazją do czynienia dobra w nadchodzącym okresie może być udział w charytatywnej akcji „List od Mikołaja” Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Wystarczy zamówić spersonalizowany list dla bliskiej osoby na stronie swiatecznylist.pl, wypełniając krótki formularz i wpłacając darowiznę 18 zł lub więcej na rzecz fundacji. Całkowity dochód z akcji zostanie przekazany na pomoc dzieciom, które doświadczyły różnych form przemocy i wykorzystywania.

Akcja „List od Mikołaja”, którą Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę organizuje już po raz szósty, jest dla nas szczególnie ważna. Z jednej strony, dzięki  niej zbieramy środki finansowe, które później przeznaczamy na kompleksową pomoc podopiecznym fundacji. Z drugiej, za pośrednictwem wysyłanych w ramach akcji listów, które trafiają do rąk dzieci, możemy im przekazać odrobinę magii i pozytywny, budujący poczucie własnej wartości komunikat. Brzmi on: oto list, napisany specjalnie dla Ciebie, co oznacza, że myślę o Tobie i jesteś dla mnie ważny, jesteś kimś wyjątkowym! Tylko w ubiegłym roku wysłaliśmy 4683 takie listy – mówi dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.

Jak wygląda świąteczny list od Mikołaja?

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę proponuje kilka opcji personalizacji listów, w których możemy wybrać imię, wiek, płeć, zainteresowania czy wymarzony zawód adresata. To sprawia, że listy mają bardzo indywidualny charakter. W treści nie brakuje ciepłych, pełnych troski zwrotów, dzięki którym osoba czytająca list poczuje się ważna i wartościowa. Co ważne, list można zamówić nie tylko dla dziecka, ale też dla rodzeństwa, jak i osoby dorosłej, bo Mikołaj pisze do wszystkich.

Na stronie swiatecznylist.pl do spersonalizowanej treści możemy dobrać jedną z czterech pięknych, gwiazdkowych grafik. Trzy z nich przygotowali młodzi, niezwykle zdolni ilustratorzy, na co dzień tworzący rysunki do dziecięcej literatury i współpracujący z Wydawnictwem Dwie Siostry, które jest Partnerem akcji. Są to: Zosia Frankowska („Great! Wielka Brytania dla dociekliwych”, „Podróżnicy. Wielkie wyprawy Polaków”), Michalina Rolnik („Zakątki, czyli kto tu mieszka?”) i Maria Dek („Kiedy będę duża”, „Kto odwiedzi muchomorka?”). Czwartą grafikę przygotowała wspaniała artystka, tatuatorka Hanna Najgebauer, tworząca pod pseudonimem Hanna Manna.

Każdy list, zapakowany w świąteczną kopertę, dostarczany jest pod wskazany adres tradycyjną pocztą. W tym roku Święty będzie wysyłał listy w dwóch terminach:

  • na Mikołajki, 6 grudnia – listy zamówione do 28 listopada;
  • na Wigilię Bożego Narodzenia, 24 grudnia – listy zamówione między 29 listopada a 16 grudnia.

Zamawiając list pomagasz dzieciom!

Od początku trwania akcji, tj. od 2014 roku, do dzieci w całej Polsce trafiło blisko 14 tys. listów od Mikołaja. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę zebrała w ten sposób ponad 280 000 złotych. Każde:

  • 18 zł pozwala na odebranie 3 połączeń w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111;
  • 33 zł pomaga na rozpoczęcie diagnozy psychologicznej jednego dziecka i zaplanowanie dla niego dalszej, profesjonalnej pomocy.

Dochód z ubiegłorocznych akcji znacząco wsparł ważny projekt Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę – stworzenie sieci specjalistycznych Centrów Pomocy Dzieciom, w których dzieci doświadczające przemocy i wykorzystywania otrzymują kompleksową pomoc: psychologiczną, medyczną i prawną, pod jednym dachem. Dziś w całej Polsce funkcjonuje 5 takich placówek.

Działania promocyjne w social mediach

Tegoroczna edycja akcji „List od Mikołaja” jest wyjątkowa, gdyż za pomocą social mediów możemy poznać jej kulisy. Utrwalone na zdjęciach i filmikach przygotowania, publikowane będą w okresie przedświątecznym na Facebook’u i Instagramie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Na zdjęciach widzimy Mikołaja, pięć Elfów i Śnieżynkę, którzy skrzętnie i z wielkim zaangażowaniem przygotowują do wysyłki świąteczne listy. W te role wcielił się zespół pracujący w fundacji, stojący za organizacją i komunikacją akcji. Zachęcając wszystkich dorosłych, by podarowali bliskim list od Mikołaja, chce sprawić, aby jak największa liczba dzieci odzyskała wiarę w dobro dorosłych i świata. Oni doskonale wiedzą, że środki pozyskane w ramach akcji mogą realnie pomóc dzieciom, które doznały krzywdy i potrzebują na nowo uwierzyć, że w życiu może spotkać je coś dobrego.

Zapraszamy do włączenia się do akcji, dzięki której możesz sprawić, że gwiazdkowy prezent przekształci się w coś bardzo wyjątkowego – pomoc dzieciom krzywdzonym.

Więcej informacji dostępnych na stronie: swiatecznylist.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

eleven + eight =