KRAKÓW – „Między rodzicami a dziećmi” – warsztaty

Nie boimy się tego powiedzieć, ponieważ mądre i umiejętne budowanie relacji z dzieckiem, komunikacja, wszystkie słowa, których używamy kształtują młodego człowieka właśnie na całe życie. A to niełatwa umiejętność i warto znaleźć czas, aby ją zdobyć.

Dobrą komunikację trzeba praktykować. Każdy z nas ma nawyki, przyzwyczajenia, wzorce, które powiela. Aby wejść na nowe tory komunikacji, dobrej komunikacji, pełnej miłości, zrozumienia potrzeb, porozumienia między rodzicem, a dzieckiem, które buduje jego psychikę i wzmacnia, a także tworzy więzi niezbędny jest TRENING! U nas po warsztatach wrócisz do domu i będziesz mógł od razu stosować nowe techniki komunikacji. Zmiany nie nastąpią od razu, ale proces zmian możesz rozpocząć już teraz.

Warsztaty „Między rodzicami a dziećmi” bazują przede wszystkim na wiedzy i doświadczeniu, na wieloletniej pracy z dziećmi i rodzicami, a także są wsparte fachową literaturą.

Śmiało pytaj na warsztatach skąd czerpiemy inspirację. Chętnie dzielimy się wiedzą i doświadczeniem, gdyż jesteśmy przekonani, że takie działanie wspiera świat dzieci i rodziców, a także osób pracujących z dziećmi.

Co zyskasz dzięki warsztatom?

  • staniesz się bardziej uważny wobec potrzeb dziecka i ludzi, co sprawi, że zrozumiesz ich działania i zachowania
  • dowiesz się skąd czerpać cierpliwość oraz jak radzić sobie w sytuacjach trudnych, kiedy Twoje słowa nie docierają do dziecka;
  • twoja komunikacja z dzieckiem i budowanie relacji z nim pogłębią się ;
  • warsztaty pobudzą do działania, dadzą siłę i motywację do zmian;
  • przećwiczysz wiedzę w praktyce, celem naszych warsztatów jest wyposażenie Cię w umiejętności, które będziesz mógł wykorzystać od razu po przyjściu do domu;
  • zrozumiesz bardziej świat widziany oczami dziecka;
  • będziesz mógł zastosować nowe umiejętności także w relacjach z dorosłymi.

Dlaczego warto?

Pomyśl o tym tak. Kiedy masz być kierowcą auta idziesz na kurs prawa jazdy. Kiedy chcesz mieć zadbane paznokcie, modną fryzurę, pomalowane mieszkanie – szukasz fachowców. W różnych sferach życia poszukujemy wsparcia, a najczęściej aspekt wychowywania dziecka pozostawiony jest intuicji. Intuicja jest wielką mocą jednak warto ją wesprzeć wiedzą.

Warsztaty są pełne dynamicznych rozmów, dyskusji i współpracy uczestników. Generuje się tym samym ogrom energii, nowych ciekawych spostrzeżeń i pomysłów.

Komunikacja z dzieckiem jest taką umiejętnością, którą da się przećwiczyć. Przyjdź i sprawdź jaki będzie efekt.

Kto prowadzi warsztaty?

Anna Kasprzyk

Ania od najmłodszych lat jest wulkanem pomysłów. W jej głowie marzenia stają się planami, a te sprawnie zostają zrealizowane. Uśmiechnięta i pełna energii, którą z radością przekazuje ludziom tym małym i tym dużym.

Ania jest twórcą akademii aktywnych i kreatywnych. Jednoczy ludzi z pasją i inspiruje do rozwoju. Wierzy, że synergia w działaniu ma wielką moc. W pracy z dziećmi bazuje na Porozumieniu bez przemocy (NVC) i Komunikacji Transformującej. Trener programu „Między rodzicami a dziećmi” cyklu warsztatów dla rodziców, nauczycieli i trenerów.

Specjalizuje się w komunikacji między dorosłymi, a dziećmi i w trenowaniu uważności. Współtworzy autorskie programy zajęć i warsztatów skierowanych do rodziców, dzieci, a także osób pracujących z dziećmi. Instruktor taekwon-do i samoobrony, twórca programu treningowego Małe Smoki, związana z Krakowskim Centrum Taekwon-do, instruktor narciarstwa zjazdowego i surwiwalu. Absolwentka Polish Open University-Wyższej Szkoły Zarządzania.

Ania mieszka w Krakowie. Uwielbia długie rozmowy przy klockach Lego. Pociągają ją sporty ekstremalne, skakała na spadochronie i przemierzała wydmy terenowym autem. Relaksuje ją gra na pianinie i śpiewanie. Kiedy tylko ma czas wyjeżdża z córkami Polą i Nadią do lasu w Koninkach.

Joanna Pasowska-Serek

Asia współtworzy akademię od niemal samego początku. To specjalistka od sprawnego realizowania wszystkich naszych pomysłów. Uśmiechnięta i pełna pozytywnej energii.

Asia jest związana z edukacją od czasów studiów, doradca żywieniowy, wiele lat pracowała z młodzieżą. Jej pasją jest komunikacja. Nieustannie się szkoli i wzbogaca swój warsztat pracy. W akademii jest trenerem kreatywności, Twórczych Zabaw, specjalistką od komunikacji transformującej, coachingu i przywództwa. Trener programu „Między rodzicami a dziećmi” cyklu warsztatów dla rodziców, nauczycieli i trenerów.

Asia mieszka w Krakowie, ma także swoją leśną siedzibę nad jednym z jezior. Kocha sport i góry. Jeździ na większości rzeczy, które mają kółka, a także na nartach zjazdowych i biegowych, uwielbia pływać. Pasjonuje ją także komunikacja w świecie zwierząt (o psie Karmelu i kocie Imbirze będzie można poczytać w osobnym wywiadzie z Asią). Razem z synem Jeremim wgryzają się w historię Wawelu.
Kto bierze udział w warsztatach?

To już kolejna edycja warsztatów. Uczestniczą w nich rodzice, którzy chcą z większą świadomością komunikować się z własnym dzieckiem. Którym zależy na komunikacji pełnej miłości. Wszystkich łączy wielka miłość do dzieci i świadomość, że aby być dobrym rodzicem trzeba się rozwijać. To Ty znasz swoje dziecko najlepiej i to Ty wyposażysz je w siłę i moc do szczęśliwego życia. Zrób to najlepiej jak możesz.
Informacje organizacyjne

Spotkania weekendowe – organizujemy stacjonarnie w siedzibie akademii, a także można nas zaprosić do siebie na warsztaty. Telefon kontaktowy 728 800 144
Spotkania we wtorki w siedzibie akademii aktywnych i kreatywnych

Start: 1 października (wtorek); spotkania co 2 tygodnie (1, 15, 29 października; 12, 26 listopada; 10 grudnia; 14 i 28 stycznia)

godzina: 19:15-21:00

UWAGA PROMOCJA!!! NOWA CENA!!! Zważywszy na to, że rodzice mają ogrom wydatków, proponujemy w obecnej edycji obniżone ceny warsztatów.

CENA: za 1 os.: 250,00 PLN (standardowa cena: 350,00 PLN), za parę: 350,00 (standardowa cena: 500,00 PLN)

Zabierz znajomego, a potraktujemy Was jak parę.

GDZIE: w sali Akademii Aktywnych i Kreatywnych
os. Dywizjonu 303 nr 66
budynek Szkoły Podstawowej nr 52
KRAKÓW

DLA KOGO? Dla rodziców, babć i dziadków, opiekunek, starszego rodzeństwa (18+). Jeżeli sam nie możesz przyjść, wyślij na warsztaty osobę, która spędza dużo czasu z Twoim dzieckiem.

ZAPISY:  telefonicznie, w akademii, emailowo; ilość miejsc w grupie 14 osób (grupa wystartuje na 100% gdyż minimalna ilość osób już jest zapisana).

Aby zarezerwować miejsce w grupie zadzwoń i wpłać zaliczkę na konto AAK w wysokości 50,00 PLN.

www.aak.edu.pl
www.facebook.com/AakEduPl
akademia@aak.edu.pl
Tel. 728 330 111; 728 800 144

Uczestnicy po zakończeniu warsztatów otrzymają certyfikat akademii aktywnych i kreatywnych – zapraszamy osoby pracujące zawodowo z dziećmi, przedszkolanki oraz instruktorów sportowych prowadzących zajęcia z dziećmi