Optima i Twój Robot organizują wakacyjny konkurs edukacyjny dla dzieci

W konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 6 – 12 lat, które stworzą robota według własnego pomysłu. Prace konkursowe mają powstać z rzeczy z recyclingu, niepotrzebnych opakowań, guzików, kabli lub innych skarbów. Każda praca powinna być opisana – imieniem robota oraz jego funkcją. Prace mogą zgłaszać rodzice lub opiekunowie pociech przez stronę: www.optymalnewybory.pl/konkurs w terminie od 10 lipca do 25 sierpnia 2017r. Na stronie zobaczyć będzie można galerię robotów zgłaszanych do konkursu. Wyniki zostaną opublikowane na stronie konkursowej 1 września br.

Nagrodami w konkursie są Roboty Dash and Dot, roczne kursy robotyki Twój Robot oraz zestawy klocków LEGO. Oceniana będzie kreatywność prac konkursowych oraz funkcjonalność robotów.

Celem konkursu jest pobudzenie kreatywności dzieci, także podczas wakacji i jednoczesna edukacja rodziców na temat wpływu kwasu DHA na rozwój mózgu dzieci.
„Planując konkurs zdecydowaliśmy się na współpracę z platformą Twój Robot, gdyż jest to marka pozwalająca rozwinąć kreatywność dzieci. ” – mówi Katarzyna Marczewska-Kula, ZT „Kruszwica” S.A. – „Misją marki Optima jest edukacja  Polaków w zakresie zdrowego stylu życia. W konkursie podkreślamy jak ważne jest dostarczanie kwasu DHA, który wspiera prawidłowe funkcjonowanie mózgu i wzroku. Nasz produkt, Optima DHA, zawiera olej z mikroalg morskich, który jest naturalnym źródłem kwasu DHA”. 

Więcej informacji na temat konkursu – www.optymalnewybory.pl/konkurs