WARSZAWA – Kawiarnia nauki dla rodziców i dzieci

Wierny, pomocny, obrońca domu. Co tak naprawdę wiemy o psach? Co psy czują, co myślą? Czy umieją mówić? Czy nas rzeczywiście rozumieją tak dobrze, jak czasem nam się zdaje? W jaki sposób uczą się naszej mowy?

Rodzice i dzieci. Wreszcie macie okazję znaleźć odpowiedzi na te i inne ciekawe pytania. Gościem pierwszej w tym roku Kawiarni nauki dla rodziców i dzieci Fundacji MaMa będzie dr Maciej Trojan, psycholog, związany z Zakładem Psychologii Zwierząt Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.Bada genezę i funkcje zwierzęcych zachowań. Pracuje wśród zwierząt i ze zwierzętami. Wykłada, prowadzi bloga na temat psychologii zwierząt. Zajęcia dla dzieci poprowadzą animatorzy z Akademii 4łapy. Będą z nami też trzy przemiłe psy!          


Termin: 22 stycznia (środa), 17:30 – 19:00
MaMa Cafe, Wilcza 27 b
godz. 17:30-19:00                                                         

 
Koordynacja i zapisy: Patrycja Dołowy
 
Formuła Kawiarni nauki jest prosta:

W jednej sali rodzice rozmawiają z  przedstawicielem świata nauki o tym, jak rozmawiać z dziećmi o… np. o psach i ich postrzeganiu świata. Jeśli Twoje dziecko zadaje Ci setki pytań, na które nie zawsze potrafisz odpowiedzieć, szukasz nowych pomysłów na ciekawe zabawy lub po prostu chcesz się czegoś ciekawego dowiedzieć – przyjdź koniecznie!  W drugiej sali dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach i pokazach naukowych prowadzonych przez animatorów, popularyzatorów nauki, pisarzy popularnonaukowych książek dla najmłodszych. Będziemy rozmawiać, robić eksperymenty oraz opowiadać o prawdziwej nauce.