Najlepszy mikołajkowy prezent – czas spędzony wspólnie przy rodzinnych grach

Wielu z nas wizja kupowania mikołajkowych prezentów przyprawia o zawrót głowy. Chcemy znaleźć coś idealnego, wymarzonego, co zajmie dziecko na dłużej niż 5 minut. Tymczasem liczne badania i kampanie społeczne pokazują, że dla dziecka najważniejszy jest czas spędzony z rodzicami – prezent bezpłatny, ale i bezcenny!

Może więc w tym roku spróbujmy pójść na zakupowy kompromis i poszukajmy czegoś dla nas i dla dziecka, co pozwoli spędzić czas na wspólnej zabawie? W Polsce coraz lepiej rozwija się rynek gier planszowych i karcianych. Jest w czym wybierać, niezależnie od wieku i upodobań. Naprzeciw potrzebom najmłodszych graczy wychodzi seria gier i kart kreatywnych Zu&Berry firmy Fabryka Kart Trefl-Kraków.

Kto jeszcze nie zna serii Zu&Berry?

Po pierwszych dziewięciu zestawach kreatywnych kart dla niemowląt i najmłodszych dzieci przyszedł czas na wachlarz kolejnych tytułów dla maluchów w wieku 2-5 lat.

Podczas nieuniknionego przedświątecznego slalomu po sklepowych alejkach rozejrzyjmy się za serią gier Zu&Berry, a możliwe, że zaprzyjaźnimy się z nią na długo. Dzieci będą nam wdzięczne za czas, który spędzimy na wspólnej zabawie. Poniżej opisaliśmy dla Was kilka nowości – gorąco zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi tytułami.

Ach, te emocje!

Poznaję emocje (3+) to gra, która powinna znaleźć się w absolutnie każdym domu. 17 kart przedstawia bohaterów przeżywających różne emocje – zarówno pozytywne, jak i negatywne. Dzieci często trudno namówić na zwierzenia, a dzięki takiej zabawie mogą się otworzyć i porozmawiać o sprawach, które je cieszą czy trapią.

Karty, planszówki, a może loteryjka?

Układam słowa. Literaki młodziaki (3+) to z kolei urocze, proste karty do nauki literek i pierwszych słów, z dołączonymi propozycjami ciekawych ćwiczeń, które pomagają wzbogacać słownictwo. Dostępne również w wersji dla starszych: Układam słowa. Literaki starszaki (5+). Do kart dołączone są propozycje nieoczywistych zabaw, szczególnie przydatne, kiedy układanie słów mamy już dobrze opanowane.

Zu&Berry zaprasza też najmłodszych do wspólnej podróży dookoła świata. Zwierzęta na kontynentach. Loteryjka edukacyjna (2+) zapewnia twórcze poznawanie kontynentów i zamieszkujących je zwierząt. Uczula też dzieci na problem ginących gatunków.

Miłośnikom gier planszowych polecamy Zaginiony skarb (5+). Pełna emocji planszówka osadzona w świecie morskich wypraw świetnie sprawdzi się podczas długich zimowych wieczorów. Niebanalna plansza, atrakcyjne karty, proste zasady gry i ciekawostki z życia piratów – wszystkie te elementy warto przetestować na dzieciach.

To oczywiście nie wszystkie nowości. Zachęcamy przede wszystkim do tego, by bawić się razem, rodzinnie, bez pośpiechu. Niech w tym roku mikołajkowe i gwiazdkowe prezenty będą wyjątkowe!

Seria Zu&Berry
Producent: Fabryka Kart Trefl-Kraków
Znajdziecie nas na:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 − seventeen =