Badania potwierdzają, że dzieci lubią korzystać ze swoich umiejętności językowych. Najchętniej oglądają anglojęzyczne bajki, bawią się (np. grają w gry) z obcojęzycznymi rówieśnikami, słuchają bajek .
– Z myślą o tych zainteresowaniach przygotowaliśmy cały zestaw atrakcji językowych. Korzystanie z nich jest bezpłatne, a jakość gwarantują zespoły metodyków Uniwersytetu Cambridge – mówi Arkadiusz Jaworski z Cambridge English, departamentu tej uczelni odpowiedzialnego za certyfikację językową.
Wybieramy aplikację: podróż z małpką, a może piłka nożna?
Oto aplikacje dla dzieci – propozycje o różnym stopniu trudności: • Gry z serii Monkey Puzzles – przygody, których bohaterką jest zabawna małpka. Zwierzak odwiedza zoo, park, stok narciarski, podróżuje też po świecie. To różnorodne aktywności: memo, quiz literowy, zgadywanki. • Academy Island – wraz z sympatycznym kosmitą poznajemy Ziemian w kinie, bibliotece czy sklepie. • Cambridge English FC – jako kapitan drużyny piłkarskiej sprawdzamy swoją znajomość słownictwa sportowego, by z każdą poprawną odpowiedzią zbliżać się do upragnionego gola (a oddalać od ławki rezerwowych). • Funland – wizyta w wesołym miasteczku to nieoczekiwane przygody i spotkania z oryginalnymi mieszkańcami. Pośpiewajmy po angielsku!
Melodyjne piosenki na wzór karaoke – z wyświetlonym na ekranie tekstem – to propozycja idealna do wspólnego pośpiewania np. w gronie rówieśników lub rodzeństwa: • Piosenka o wizycie w zoo – poznajemy nazwy różnorodnych zwierząt z wielu zakątków świata, w czym pomaga nam zabawna animacja. • Piosenki o wyprawach z przyjaciółmi – relacje z wizyt w miasteczku z uroczym rynkiem, fontanną i sympatycznymi mieszkańcami. – Niezwykle motywujące dla dziecka jest otrzymanie pierwszego w życiu prawdziwego certyfikatu językowego – takiego, jak Cambridge English: Young Learners. W Polsce stale obniża się wiek ich posiadaczy: otrzymują je już 7-latkowie – dodaje Arkadiusz Jaworski – Aktywności, które podlegają ocenie certyfikacyjnej, mają formę zabawy, zatem nie są dla dziecka stresujące. Tego egzaminu nie można nie zdać – każde dziecko otrzymuje certyfikat z opisową oceną. To zarazem obiektywna informacja dla rodzica na temat poziomu dziecka. Informacje o Cambridge English – to instytucja tworząca wiodące egzaminy dla osób uczących się języka angielskiego i nauczycieli tego języka, takie jak Cambridge English: First, Cambridge English: Advanced oraz IELTS. Jest częścią Uniwersytetu Cambridge. Co roku ponad 5 mln osób w 130 krajach zdaje egzaminy Cambridge English – certyfikaty są uznawane przez przeszło 20 000 instytucji: pracodawców, uczelni, agend rządowych (w tym 600 w Polsce).
Więcej: http://www.cambridgeenglish.org/pl/ #Cambridge #dzieci i język angielski #gry i zabawy po angielsku