Akademia Umysłu JUNIOR – Wiosna

W najnowszej, czwartej części Akademia Umysłu JUNIOR – Wiosna, zamykającej serię Pory Roku, dzieci znajdą propozycję nowych, skutecznych ćwiczeń edukacyjnych związanych z wiosennymi zajęciami i wielkanocnymi zwyczajami, np. rozpoznawanie sylwetek ptaków, budzenie zwierząt z zimowego snu, rozpoznawanie gatunków zwierząt chronionych w Polsce, topienie Marzanny czy poszukiwanie pisanek ukrytych w ogródku. Korzystanie z programu to połączenie zabawy z nauką. Dzieci nie tyle ćwiczą swoją pamięć i koncentrację uwagi, co przede wszystkim świetnie się bawią.

Ćwiczenia różnią się pod względem trudności, co powoduje, że program nie znudzi się w ciągu kilku godzin i może być wykorzystywany przez dzieci w różnym wieku. Seria przeznaczona jest nawet dla dzieci, które nie potrafią czytać, a wszystko dzięki pomocnej sympatycznej tablicy Tabi, która jest przyjacielem i przewodnikiem dziecka po programie. Tabi tłumaczy polecenia radosnym i budzącym zaufanie głosem, a także z entuzjazmem zachęca dzieci do mierzenia się z trudnościami oraz chwali za osiągnięcia.

auwiosna2

Po prawidłowym wykonaniu kilku zadań następuje awans na wyższy poziom. Dodatkową motywacją dla dzieci są zawarte w programach niespodzianki, będące nagrodą za prawidłowe wykonanie całego ćwiczenia.

Atrakcją programu są także ćwiczenia ruchowe, podczas których dziecko może odpocząć od aktywności intelektualnej i dotlenić mózg oraz zaspokoić naturalną w tym wieku potrzebę ruchu.

auwiosna

Seria Akademia Umysłu JUNIOR została wyróżniona w X edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.

Wybrane ćwiczenia:

ZDJĘCIA
Poznaj zwierzęta chronione w Polsce.
Zapamiętaj je i gdy się pokażą, zrób im zdjęcie.
Ćwiczenie nie tylko wzmacnia pamięć dziecka i trenuje jego refleks, ale zapoznaje z gatunkami chronionymi
w Polsce.

POŁÓWKI
Na stole rozsypały się połówki pisanek.
Połącz je, uważając na różnice we wzorkach, i zostaw te bez pary.
Ćwiczenie uczy dziecko koncentracji na zadaniu i dostrzegania niewielkich różnic w prezentowanych elementach.

aulogo

Producent: Biuro Informatyki Stosowanej FORMAT
Więcej na: www. akademia-umyslu.pl

UWAGA!

Producent w związku z premierą części WIOSNA przewidział SPECJALNĄ PROMOCJĘ:

„Kup premierowy program a drugi otrzymasz GRATIS”

Promocja trwa od 21-24.03.2013

Szczegóły na www.akademia-umyslu.pl