„Rusz głową”

Uff… jaka solidna porcja treningu umysłowego! Ale, ale… To jeszcze nie wszystko – ten zbiorek zabaw intelektualnych pomyślany został jako profesjonalny program trenujący mózg!  Ćwiczysz swój mózg 10 minut każdego dnia i cóż… i Einstein szybko będzie miał konkurencję!

90 umysłowych łamańców o rosnącym stopniu trudności! Zabawnie sformułowane polecenia i wesoła kreska przyciągają jak magnes i zachęcają dzieci do regularnego treningu!  Tak dla pewności swoje rozwiązania można sprawdzić w odpowiedziach zamieszczonych na końcu książki.  No i to by było na tyle…

Aha ostatnio wśród dzieci zanotowano gwałtowny wzrost błyskotliwości.  Chyba już wiecie dlaczego?!

RECENZJA

Korzystamy jedynie z części potencjału mózgu. Co zrobić, by poprawić pamięć, koncentrację, szybciej się uczyć i utrzymać dłużej mózg w dobrej kondycji?

Jedzenie ryb, czekolady, nasion, orzechów, zielonych warzyw liściastych, picie czerwonego wina, to wszystko wspomaga pracę mózgu, a co jeszcze? Mózg można ćwiczyć! Już dziesięciominutowe ćwiczenia każdego dnia poprawią kondycję tego kluczowego organu. Dlatego też polecam książkę Garetha Moore’a pt. „Rusz głową!” wydawnictwa Jedność. Książka zawiera 90 zadań o różnym stopniu trudności. Znajdują się tam zagadki obrazkowe, sudoku, łamigłówki, anagramy, krzyżówki. Jak mówi podtytuł: dla przyszłych geniuszy, więc jak tu nie wyciągnąć ręki w kierunku półki w księgarni?

Książka ta nadaje się zdecydowanie nie tylko dla dzieci czy nastolatków – starsza młodzież też wyniesie z lektury sporo frajdy i satysfakcji z rozwiązanych zadań! Do pociągu, w przerwie zajęć, w parku, na spacerze z dzieckiem, przed snem… Dla każdego, kto chce „popracować” umysłowo. Wystarczy ołówek i chwila skupienia. Rozwiązanie małej zagadki logicznej czy choćby krzyżówki daje tyle satysfakcji! Bo któż nie lubi być docenionym, choćby nawet przez samego siebie.

Polecam!

Karolina Zakrzewska, mama, absolwentka psychologii

Rusz głową
Gareth Moore
il: Nikalas Catlow
przeł: Karolina Tudruj
wyd. Jedność, 12.08.2011