MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU zapraszają w Nowym Roku 2020 do Rudy Śląskiej

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. HENRYKA BISTY w Rudzie Śląskiej zaprasza…


Z cyklu
MALUCHY W KRAINIE DŹWIĘKU
koncerty umuzykalniające dla niemowląt i dzieci do lat 6 z rodzinami

Zapraszamy w Nowym Roku 2020 w terminach:

12 stycznia 2020 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – MUZYCZNY BAL PRZEBIERAŃCÓW
9 lutego 2020 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – NA IRLANDZKĄ NUTĘ
15 marca 2020 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – JAZZ OK JEST
19 kwietnia 2020 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – MUZYKA I POEZJA
17 maja 2020 /niedziela/ godz. 16.00 i 17.15 – MUZYCZNYM POCIĄGIEM PRZEZ ŚWIAT

Trzeci sezon cyklu koncertów „Maluchy w krainie dźwięku” w toku. Bardzo cieszy nas, że nasze koncerty spotkały się z dużym zainteresowaniem i entuzjastycznym przyjęciem najmłodszych widzów i ich rodziców. Zapraszamy na kolejne koncerty w Nowym Roku 2020. Bilety już w sprzedaży!

„Maluchy w krainie dźwięku” to koncerty, które edukują i rozwijają, wzmacniają więź między dziećmi i rodzicami, uczą jak miło i kreatywnie spędzać czas ze swoją pociechą. Różnorodna, zmienna i dynamiczna muzyka pobudza do ruchu, śmiechu i wspólnej zabawy. Koncerty wspierają rozwój muzycznych zdolności dziecka. Prowadzone są w oparciu o teorię i doświadczenie amerykańskiego psychologa muzyki – prof. Edwina E. Gordona.

Założeniem koncertów jest stymulowanie rozwoju dziecka poprzez muzykę wykorzystując jego naturalne predyspozycje i zdolności w okresie największej chłonności młodego umysłu. Oddziałując na dziecko różnorodnością dźwięków, motywów i melodii można doprowadzić do rozumienia muzyki i optymalnego rozwoju muzycznych zdolności. Prof. Gordon proponuje, aby do 3-go roku życia dzieci przeszły pewne poznawcze etapy tzw. audiacji wstępnej, kiedy to osłuchujemy maluchy z różnymi skalami muzycznymi, rytmami, brzmieniami w formie krótkich śpiewanek i rytmiczanek. Poznane treści muzyczne tworzą w dziecku bardzo gruntowne podstawy do ewentualnej późniejszej edukacji muzycznej. Dziecko uczy się muzyki tak jak uczy się mowy, czyli naturalnie i zarazem bardzo indywidualnie. W trakcie koncertu poprzez różnorodność dźwięków, barw instrumentów przekazujemy duży bagaż pozytywnych emocji, pociągamy publiczność do ruchu, do wyrażania siebie przez śpiew, czy efekty dźwiękonaśladowcze.

Swobodnej, sprzyjającej słuchaniu i zabawie atmosferze sprzyja specjalnie zaaranżowana przestrzeń. Na kolorowych matach, kocykach i poduchach maluchy z opiekunami zasiadają wspólnie z muzykami. Czas trwania koncertów dostosowany jest do możliwości małych odbiorców i wynosi około 45 minut. Na zakończenie każdego koncertu okazja do spotkania z muzykami i przyjrzenia się instrumentom z bliska.

W urozmaiconej zabawą muzycznej podróży milusińskim towarzyszą fantastyczni muzycy filharmonii i orkiestr, a jednocześnie doświadczeni pedagodzy, którym przewodzi skrzypaczka i animatorka kultury – Dorota Banaś.

Co miesiąc „Maluchy w krainie dźwięku” proponują inny temat, nowy muzyczny repertuar i inspirowane nim zabawy. Polecamy zatem  comiesięczny udział w całym cyklu koncertów.

BILETY w cenie: 15 zł (dzieci), 25 zł (rodzice)
REZERWACJA BILETÓW  tel.: 32 2486 240 lub 512 024 062, e-mail:
KUP BILET ON-LINE na: www.mckrudasl.pl

MIEJSKIE CENTRUM KULTURY im. Henryka Bisty
ul. Piotra Niedurnego 69
41-709 RUDA ŚLĄSKA
Tel. 32 248 62 40
www.mckrudasl.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 11 =