„Kalosze pełne kijanek” – książka

 
Scott D. Sampson, prowadzący popularny program dla dzieci Dinopociąg, napisał poradnik dla wszystkich, którzy chcą rozbudzać w pociechach zainteresowanie przyrodą, odkrywać mechanizmy rządzące naturą i wpajać dzieciom radość z przebywania na świeżym powietrzu. 
 
Nauczyciele, rodzice i opiekunowie często nie mają podstawowej wiedzy o tym, jak rozniecać w maluchach zapał do poznawania tajemniczego świata przyrody. Oto szybkie i skuteczne antidotum na ten problem – garść pomysłowych wskazówek, które sprawią, że każdy dorosły podniesie się kanapy i z ochotą popędzi eksplorować przyrodę ze swoim dzieckiem. 
 
Sprawdź, jak mieszkając w miejskiej dżungli pokazać dziecku osobliwości natury i prawidłowości rządzące jej światem. 
Daj się ponieść swobodnej zabawie i pozwól maluchowi ubrudzić ręce, odkopując wielki kamień lub wygrzebując z piachu kolejny patyk. 
Stwórz z pociechą kolekcję skarbów natury i pokaż jej, jak odkrywać różnice, które nadają charakter różnym gatunkom roślin. 
Pomóż dziecku wykorzystywać obserwację mechanizmów rządzących światem fauny i flory do wymyślania nowych zabaw lub tworzenia kolejnych małych dzieł sztuki.
 
Zabierz swojego malucha w podróż po fascynującym świecie przyrody! 
 
Scott D. Sampson jest znanym kanadyjskim paleontologiem i biologiem ewolucyjnym, który specjalizuje się w badaniach dinozaurów. Popularność przyniosła mu rola konsultanta w serialu animowanym Dinopociąg wyprodukowanego dla PBS Kids. Wcześniej pojawił się również w roli eksperta w serialu naukowym Planeta dinozaurów wyprodukowanym przez Discovery Chanel. 
 
Sampson jest autorem wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz książki Dinosaur Odyssey: Fossil Threads in the Web of Life. W ramach swojej pracy naukowej uczestniczył w badaniach terenowych w Kenii, Zimbabwe, Afryce Południowej, Madagaskarze, Meksyku, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Madagaskarze. Nazwał dwa gatunki dinozaurów. Obecnie mieszka w Denver, w stanie Kolorado z żoną i córką. 
 
Kalosze pełne kijanek
Scott D. Sampson
Wydawnictwo Vivante