Konferencja Edukacji Kreatywnej

Konferencja Edukacji Kreatywnej
26-27 października 2019 roku, Warszawa

Rewolucje nie czekają na ustawy. Wyłaniają się z działań ludzi, od dołu.
Sir Ken Robinson


Globalna rewolucja w edukacji już się zaczęła. Wydawnictwo Element i Fundacja Bullerbyn przy udziale Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zapraszają na Konferencję Edukacji Kreatywnej, w której wezmą udział czołowi edukatorzy, przede wszystkim: Sir Ken Robinson, z którym połączymy się na żywo i będziemy mogli zadawać mu pytania, a także: André Stern, Ewa Radanowicz, Yaacov Hechta, Marek Kaczmarzyk. Chcemy, aby pokazali nam, co możemy zrobić już dziś, żeby zapewnić dzieciom i nam wszystkim lepszą edukację.

Konferencja i Open Space skierowane są przede wszystkim do nauczycieli, edukatorów i rodziców, zainteresowanych nowymi, praktycznymi podejściami do edukacji. Wielu nauczycieli i rodziców ma poczucie, że tradycyjna edukacja jest dla nich jedyną możliwością. Podczas konferencji będzie można poznać szkoły i rozwiązania, które już dziś wdrażają nowe, kreatywne podejścia do edukacji. Nie czekając na zmiany systemu. Pokazują, jak wiele można zrobić w warunkach, które mamy. Zaproszeni prelegenci w obszarze edukacji dokonują niezwykłych rzeczy w Polsce i na świecie. Pokazują, że zmiana jest możliwa już dziś. Każdy z nich wygłosi dwudziestominutową prelekcję. Sir Ken Robinson oprócz prelekcji odpowie także na pytania uczestników Konferencji.

Wydarzenie to także okazja do udziału w pogłębionych seminariach z prelegentami. Będą to spotkania w małych grupach, podczas których będzie można zadać swoje pytania i dogłębnie wykorzystać wiedzę i doświadczenie zaproszonych edukatorów.

Organizatorom zależy, aby każdy uczestnik wyszedł z Konferencji Edukacji Kreatywnej z przekonaniem, że może wziąć edukację dzieci w swoje ręce, a także został wyposażony w zasób kontaktów i narzędzi, które pozwolą mu to zrobić.

W drugim dniu konferencji zapraszamy na warsztaty w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, które poprowadzą równolegle: André Stern, Marek Kaczmarzyk i Yacoov Hecht.

Warsztat z André Sternem dotyczyć będzie ekologii dzieciństwa – https://evenea.pl/event/840187-4/

Warsztat z dr Markiem Kaczmarzykiem o memetyce i neurologicznych procesach uczenia (się) – https://evenea.pl/event/840187-3/

Warsztat How2MOOC z Yaacovem Hechtem – https://evenea.pl/event/how2mooc/

Więcej informacji o wydarzeniu:
www.edukacjakreatywna.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

three × one =