Ogólnopolska akcja edukacyjna HelloWielo 19-25 listopada

HelloWielo – ogólnopolska kampania Polskiego Stowarzyszenia Zero Waste na rzecz promocji pieluch wielorazowych.

W dniach 19-25 listopada w ramach Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów Polskie Stowarzyszenie Zero Waste razem z grupą aktywistów i aktywistek działających na rzecz promocji pieluchowania wielorazowego organizują ogólnopolską akcję edukacyjną HelloWielo. Ideą kampanii jest zaproszenie doświadczonych w pieluchowaniu wielorazowym rodziców do dzielenia się wiedzą
z osobami, które dotąd nie zetknęły się z tym tematem.

Każde dziecko używające pieluch jednorazowych generuje kilkaset kilogramów odpadów rocznie. Jest to ogromne obciążenie dla środowiska, które możemy zminimalizować wybierając pieluchy wielorazowe. Do zalet tego rozwiązania należy nie tylko zmniejszenie ilości produkowanych odpadów, ale również oszczędności finansowe. Ponadto, pieluchy wielorazowe są rozwiązaniem dla dziecka zdrowszym,  niż powszechnie dostępne pieluchy jednorazowe.

W ramach kampanii na terenie całego kraju odbędą się bezpłatne warsztaty dla rodziców i osób planujących założenie rodziny. Podczas spotkań uczestnicy poznają różne systemy nowoczesnych pieluch wielorazowych, dowiedzą się jak dobrać pieluchy do potrzeb swoich i dziecka, jak o nie dbać
i jak z nich korzystać.

Dla osób, które nie będą mogły wziąć udziału w warsztatach zaplanowana została serię live’ów na fanpage’u akcji ze specjalistami, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania rodziców i rozwieją ich wątpliwości dotyczące pieluchowania wielorazowego.

Dodatkowo, żeby uczynić pieluchowanie wielorazowe jeszcze bardziej dostępnym w ramach akcji będzie można skorzystać z atrakcyjnych rabatów na zakup pieluch wielorazowe, które zrealizować będzie można w naszych rodzimych manufakturach szyjących takie produkty.

Mamy nadzieję że dzięki naszej akcji wspólnie zredukujmy ilość generowanych odpadów i odczarujmy produkty wielorazowe, które są dobre zarówno dla delikatnej skóry malucha, dla środowiska jak i naszego portfela!

Harmonogram warsztatów:

19 listopada 2018

ToruńLublinŻory, Poznań, Wrocław

20 listopada 2018

Warszawa, Białystok, SulejówekStarachowiceOstrów WielkopolskiPoznań

21 listopada 2018

Piotrków TrybunalskiJastrzębie ZdrójOpoleKatowice

22 listopada 2018

BiałystokPoznań

24 listopada 2018

SosnowiecKrosno, Warszawa (Targi Zero Waste), Kraków, Kielce

Więcej o akcji:  https://www.facebook.com/HelloWielo

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × 2 =