WARSZAWA – Dni Otwarte w Poradniach Centrum-Ja


Z informacji organizatorów:

Ruszyły zapisy na dni otwarte w warszawskich poradniach psychologicznych i rodzinnych Centrum-Ja, które odbędą się 13-14 kwietnia br. W programie zaplanowano wykłady na temat związków i wychowania dzieci oraz naukę technik relaksacyjnych.

Tematyka wykładów podczas dni otwartych jest skierowana do wszystkich, którzy dążą do lepszego porozumienia i poprawy relacji z partnerem, pragną budować szczęśliwy związek i rodzinę. „Dla par i małżeństw przygotowaliśmy warsztaty z komunikacji w związku oraz wykład na temat rozwiązywania konfliktów w rodzinie. Będziemy mówić o tym, kiedy rodzina jest narażona na kryzys, jak temu zapobiegać oraz w jaki sposób konstruktywnie rozwiązywać problemy” – mówi Justyna Glińska, psychoterapeuta z Centrum-Ja. Dla par, które już przeżywają momenty kryzysowe, w Centrum-Ja przygotowano spotkanie „Para do poprawki”, na którym specjaliści opowiedzą czym jest terapia par, kiedy jest wskazana oraz o sposobie prowadzenia terapii.

Rodzice natomiast będą mogli wziąć udział w wykładzie „Chwalić dziecko, czy nie chwalić?”, podczas którego psycholog dziecięcy opowie o tym, w jaki sposób wychować dzieci na dorosłych, znających swoje mocne strony i akceptujących niedoskonałości. Rodziców starszych dzieci może zainteresować warsztat prowadzony przez psychologów rodzinnych o sposobach motywowania dziecka do nauki oraz rozpoznawaniu problemów tj. dysleksja.

Dla osób, które pragną zadbać o swoje zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie specjaliści z Centrum-Ja zaplanowali praktyczny warsztat z radzenia sobie ze stresem. Tematem będzie poznanie i nauczenie się różnorodnych technik relaksacyjnych. „Silnemu stresowi towarzyszy napięcie mięśni. W efekcie może pojawić się zmęczenie, a nawet ból. Poradzenie sobie z napięciem nie zawsze jest zadaniem łatwym. Techniki relaksacyjne mogą pomóc w efektywnej regulacji emocji, gdyż odprężenie fizyczne często prowadzi do psychicznego” – mówi prowadzący wykład psycholog, terapeuta Marcin Domurat.

Wszystkie wykłady będą miały charakter warsztatów zakończonych dyskusją. Prowadzący są  doświadczonymi psychoterapeutami i lekarzami, na co dzień przyjmującymi w poradniach Centrum-Ja. Podczas dni otwartych oprócz prowadzenia wykładów, będą przyjmować także na indywidualne konsultacje w sobotę i w niedzielę, w godz. 10.00 – 16.00. Nazwiska specjalistów oraz miejsca, w których będą przyjmować podczas dni otwartych, znajdą Państwo na www.centrum-ja.pl (w Aktualnościach).

Program Dni Otwartych w Centrum-Ja

Sobota, 13.04.2013r, Poradnia Usynów, ul. Wąwozowa 25/1

10.00 – 11.30 „Chwalić dziecko, czy nie chwalić?” – prowadzi psycholog dziecięcy Kamila Lenkiewicz.

12.00 – 13.30 „Jak na co dzień radzić sobie ze stresem? – nauka technik relaksacyjnych” – prowadzi psycholog, terapeuta Marcin Domurat.

15.00 – 16.30 „Komunikacja w związku: przeszkody w mówieniu, przeszkody w słuchaniu” – prowadzi psycholog, terapeuta par Andrzej Miziołek.

Niedziela, 14.04.2013r, Poradnia Bielany, ul. Kasprowicza 68/4

10.00 – 11.30 „Jak motywować dziecko do nauki. Dysleksja, czy inne powody?” – prowadzą psychologowie rodzinni: Magda Krakowian-Rząca i Izabela Wożyńska-Więch.

12.00 – 13.30 „Jak zbudować szczęśliwy związek i rozwiązywać sytuacje konfliktowe w rodzinie?” – prowadzą psychologowie, terapeutki par: Justyna Glińska i Izabela Wożyńska-Więch.

15.00 – 16.30 „Para do poprawki – czyli o tym, kiedy warto skorzystać z terapii par”. Wykład połączony z projekcją fragmentów filmu o związku oraz dyskusją – prowadzą terapeutki par: Karolina Pniewska i Marta Łączyńska.

Termin: 13 i 14.04
Godz. od 10.00
Miejsce: Poradnia Bielany, ul. Kasprowicza 68/4, Poradnia Usynów, ul. Wąwozowa 25/1
Kontakt: www.centrum-ja.pl
Koszt: udział w dniach otwartych jest bezpłatny