„Czego uczą się dzieci w szkole?”

Odpowiedzi na te pytania zainspirowały nas do stworzenia innowacyjnego projektu naukowo-artystycznego dla dzieci i młodzieży.

Zanim stworzyłyśmy program Podwórka Rozwoju i zaprosiłyśmy do jego realizacji profesjonalnych trenerów, coachów i pedagogów, zadałyśmy rodzicom i dzieciom te same pytania:

  1. „Co przydaje się w życiu dorosłym?”

Najczęściej powtarzające się odpowiedzi, to:

Dzieci:

– współpraca, „żeby lubić to, co się robi”, języki obce, podejmowanie ryzyka, kontakty z ludźmi, praca w zespole, zaangażowanie, pasja, odwaga.

Rodzice:

– Pewność siebie, umiejętność wyciągania wniosków z porażek, umiejętność współpracy z ludźmi, samodzielność, wychodzenie z własnej strefy komfortu, kreatywność.

  1. „Czego uczysz się w szkole?”

Dzieci:

– „w szkole uczę się…przedmiotów”, „długo myślałam, że ja się nie lubię uczyć, a później zrozumiałam, że ta metoda, którą proponuję szkoła na mnie nie działa”, „w szkole uczę się uczenia na pamięć”…

Rodzice:

„szkoła nie daje możliwości popełnienia błędów”, „uczy tego, jak postępować , jak to zrobić i nie dyskutować”, „szkoła ma ograniczenia systemowe, ponieważ musi się odnieść do wszystkich”.

Podwórko Rozwoju to miejsce, w którym stawiamy na wspieranie umiejętności, a nie uczenie się wiedzy na pamięć. Pracujemy projektowo, łącząc różne obszary nauki, tak by dzieci i młodzież od samego początku wchodziły w doświadczenie i widziały, że na naukę można patrzyć z różnych perspektyw i że będą mogły ją wykorzystać w życiu dorosłym. Nauka jest dla nas pretekstem do tego, żeby kształcić umiejętności, które przydają się w życiu dorosłym.

Naszą misją jest rozwijanie pasji i talentów młodych ludzi. Jesteśmy zespołem pasjonatów i profesjonalistów, który czerpiąc ze swojego dużego doświadczenia w pracy dorosłych i dzieci i młodzieży, stworzył całkiem nowy autorski projekt edukacyjny.

https://web.facebook.com/PodworkoRozwoju/videos/2126278217590378/

https://www.podworkorozwoju.com/

https://web.facebook.com/PodworkoRozwoju/