„Kapitalne łamigłówki” i „Kapitalne zagadki” od Kapitana Nauki

 
Różnorodne zadania polegające m.in. na łączeniu obiektów o takich samych cechach, dostrzeganiu różnic i podobieństw, wyszukiwaniu szczegółów, eliminowaniu niepasujących elementów, układaniu historii obrazkowych w ciągu logicznym, przechodzeniu przez labirynty i rozwiązywaniu szarad liczbowych, sudoku i detektywistycznych zagadek zapewniają wiele godzin angażującej rozrywki. Zadania można rozwiązywać samodzielnie lub z innymi dziećmi, wówczas wspólna zabawa będzie wymagać nie tylko bystrego oka, lecz także refleksu!
 
Do współpracy przy serii „Kapitalnych zagadek” i „Kapitalnych łamigłówek” zostali zaproszeni utalentowani polscy ilustratorzy: Anna Kleszczewska, Kamila Kozłowska, Maciej Łazowski, Ewa o’Neill, Magdalena Popovics i Paulina Zbylut. Kapitalne ilustracje pobudzają dziecięcą wyobraźnię i uatrakcyjniają zabawę.
 
Ponad 100 stron spięto plastikową sprężynką, aby umożliwić dzieciom swobodne rozwiązywanie zadań. Wygodny format „Kapitalnych łamigłówek” i „Kapitalnych zagadek” zmieści się w kieszeni i sprawdzi w każdych okolicznościach – w domu, w podróży, na spacerze czy w poczekalni.
 
W serii:
 
Ilustracje: Ewa o’Neill
 
Ilustracje: Paulina Zbylut
 
Ilustracje: Paulina Zbylut
 
Ilustracje: Maciej Łazowski
 
Ilustracje: Magdalena Popovics
 
Ilustracje: Anna Kleszczewska
 
Ilustracje: Kamila Kozłowska
 
Ilustracje: Anna Kleszczewska
 
Wydawnictwo Edgard, Warszawa 2016
 
Więcej informacji: www.KapitanNauka.pl