4 wartościowe książki dla przedszkolaka

Czytanie maluchom to świetny sposób na spędzanie z nimi czasu, a przy okazji na rozwijanie ich kreatywności i wyobraźni. Jakie książki dla przedszkolaków wybrać? Sprawdź!

Jakie książki dla 3-latka będą najlepsze? Rymowane opowieści

Jeżeli zastanawiasz się, jakie książki dla 3-latka kupić swojemu dziecku, postaw na te, które najbardziej odpowiadają typowym zainteresowaniom w jego grupie rówieśniczej. Dzieci w tym wieku są niezwykle ciekawe świata, zasypują rodziców pytaniami i zaczynają coraz lepiej rozumieć swoje otoczenie. Warto więc kupić książeczki z ilustracjami i rymowankami. Dzieci lubią słuchać historii, które mają ustalony rytm – w ten sposób łatwiej zapamiętują treść rymowanki, poznają nowe słówka i ćwiczą dykcję.

Czytając z brzdącem pokazuj mu obrazki, tłumacz rzeczy, które mogą być dla niego niejasne i te, które mogą przy okazji wnieść jakiś walor edukacyjny w jego rozwoju (np. nauka emocji na podstawie zachowania bohatera rymowanki). Szeroki wybór produktów znajdziesz na stronie: https://www.empik.com/ksiazki/dla-dzieci.

Jakie książki dla 4-latka wybrać? Połącz wyobraźnię z edukacją

Choć książeczki dla dzieci to często bajki, wierszyki i opowiadania, często połączone są z zadaniami do wykonania przez malucha, w trakcie czytania książeczki. W ten sposób, dziecko nie tylko przeżywa czytaną historię , ale także bierze w niej udział, odpowiadając na zadane pytania czy rozwiązując proste zagadki. Warto także wybrać książeczki pokazujące właściwe zachowania, których dziecko w ten sposób będzie się uczyło.

Zastanawiając się więc jakie książki dla 4-latka wybrać, przemyśl też zakup książek ukazujących codzienne sytuacje, takie jak wyjście do fryzjera czy restauracji. Nauczy to malucha, że ścinanie włosów to nic bolesnego, a w restauracji dziecko może samo decydować o wyborze własnego posiłku. Te proste książeczki sprawią, że maluch będzie wiedział, jak zachować się w danej sytuacji, przypominając sobie zachowanie ulubionych bajkowych postaci.

Jakie książki dla 5-latka zainteresują malucha? Kreatywne!

Jakie książki dla 5-latka warto wybrać? Postaw na kreatywność i rozwój! Przykładem dobrych książek dla dzieci w tym wieku są na przykład te, które wymagają od nich jakichś interakcji. Ich zadaniem jest nauka poprzez zabawę oraz często interaktywną formę książeczek. To doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu ze swoim dzieckiem.

Popularnym autorem książek tego typu jest np. Herve Tullet, który daje dzieciom możliwość (a nawet je do tego zachęca!) rysowania, bazgrolenia i pisania po stronach książki. Stało się to tak popularną pozycją, że powstały kolejne części, które uczą dzieci dźwięków, kolorów i odkrywania swojej wyobraźni.

Najlepsze książki dla przedszkolaka w każdym wieku

Chcąc wybrać najlepsze książki dla przedszkolaka, kieruj się także jego indywidualnymi zainteresowaniami. Jeżeli maluch lubi zwierzątka – postaw na opowieści z ich udziałem. Jeśli uwielbia samochody, koparki czy księżniczki – znajdź pozycję z takimi przedmiotami bądź bohaterami. Warto też sięgać po klasyki, które sam znasz z dzieciństwa, przez co możesz dzielić z malcem swoje opinie.

Dobrym pomysłem są książki uczące maluchy języków obcych, ekologii czy takie, które odpowiadają na nietypowe pytania typu: dlaczego ziewamy? Czym jest ogon pawia i z jakiego powodu koty drapią sofę? Dziecięca wyobraźnia nie ma granic i rzeczy, które dorosłym mogą wydawać się bez znaczenia, mogą zaprzątać głowę malca nawet cały dzień. Odpowiedz mu więc jak najlepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *