BYTOM – Zajęcia dla dzieci i rodziców – Przedszkole tuż tuż

Z informacji organizatora:

W trakcie 11 zajęć, które będą odbywały się od kwietnia do czerwca, dzieci zajrzą w każdy zakamarek przedszkola: spędzą czas w przedszkolnej kuchni, gdzie wspólnie będą przygotowywać pierwszy przedszkolny posiłek, odwiedzą przedszkolny ogród i kącik ze zwierzętami. Nie zabraknie też gier i zabaw, które są nieodłącznym elementem spędzania czasu. Jak mówi Anna Stajno, dyrektorka Tiki:

– Realizujemy warsztaty i bawimy się z dziećmi w różnych miejscach przedszkola po to, aby poznały różne formy spędzania czasu i by każde dziecko znalazło coś, co je zainteresuje i do czego będzie chciało wrócić. Planujemy zajęcia w kąciku ze zwierzętami, bo nasz królik to często silny argument dla rodziców, kiedy dziecko nie chce rano wyjść z domu.

Zajęcia będą się odbywały pod czujnym okiem Anny Markowskiej z KIEŁKOWNICY – trenerki i psychologa przedszkolnego, która podkreśla rolę rodziców w procesie oswajania przedszkolnej przestrzeni przez dzieci:

– Pierwsze zajęcia odbywają się z towarzyszeniem rodziców. To ważne dla dzieci, by czuły się bezpiecznie z nowym miejscu. Rodzice z kolei poznają sposoby na wprowadzanie swoich dzieci w nieznane sytuacje. Z biegiem zajęć rola rodziców się zmniejsza, by dzieci zyskiwały samodzielność i przyzwyczajały się do tego, że opiekunów nie ma z nimi cały czas.

Tego typu zajęcia Tika organizuje już po raz trzeci. Co roku warsztaty wzbogacane są o kolejne elementy, bo doświadczenia z lat ubiegłych i z codziennej pracy z dziećmi pokazują, co najbardziej zachęca przyszłe przedszkolaki do radosnego pójścia do przedszkola. Zainteresowanie zajęciami z roku na rok rośnie, co pokazuje, jak potrzebne są takie spotkania.

Termin: kwiecień – czerwiec
Miejsce:
Niepubliczne Przedszkole Tika, ul. Powstańców Warszawskich 14, Bytom
Kontakt:
www.tika.com.pl Marta Cała-Sturzbecher 664-702-724
Koszt: 15zł/zajęcia