KONIN – Dziewiąte spotkanie z cyklu Wybieram Macierzyństwo

Z informacji organizatorów:

Domeną ojców jest przede wszystkim zabawa z maluchem. Być może dlatego, że przynajmniej niektórzy Tatusiowie są po prostu dużymi dziećmi. Tak się utarło i tak jest w rzeczywistości. Chociaż od kilku lat zauważa się coraz większe zaangażowanie ojców w inne dziedziny związane z opieką i wychowaniem dziecka. To cieszy, bo świadczy o większej świadomości ojcostwa i braniu odpowiedzialności nie tylko za finansowe utrzymanie rodziny. Relacje dziecka z ojcem są nie do przecenienia. Więc Tatusiowie, nie bójcie się nosić i przytulać noworodka, chodzić dumnie na spacery, karmić, ubierać, no i oczywiście wymyślać szalone zabawy, bo w tym od Mam jesteście zdecydowanie lepsi.

– Jak zatem nosić i trzymać maluszka? (Krótki instruktaż dla niepewnych swoich umiejętności ojców)

– Czy można bawić się już z niemowlakiem?

– Jaki wpływ na rozwój dziecka ma muzyka? (Występ utalentowanych muzycznie dzieci)

– Sport to zdrowie, już od najwcześniejszych lat (Zajęcia z piłką wstępem do pierwszych treningów piłkarskich)

– Jak uczyć niemowlaka języków obcych?

Tatusiowie – niech oswajanie maluszka ze światem dźwięków, zabawy sportowe, zapoznawanie z pierwszymi słówkami po angielsku i czytanie bajek będzie Waszą mocną stroną. Po latach Wasz syn, czy córką będą wspominać, że najfajniejsze i najbardziej zwariowane zabawy, które dawały radość, a jednocześnie uczyły świata, były z Tatą. Zbudujcie już teraz najpiękniejsze wspomnienia z dzieciństwa Waszych dzieci.

A Mama niech czasami zrobi sobie wolne od obowiązków domowych. Teraz jest Wasz Czas!

Nie zaszkodzi jeśli Mama od czasu do czasu przyłączy się do tatusiowych zabaw z dzieckiem. Zapraszamy więc zarówno Ojców, jak i Mamy na kolejne spotkanie dla rodziców.

Na uczestników listopadowego spotkania czekają liczne atrakcje, m. in. krótki instruktaż jak nosić i trzymać noworodka, występ artystyczny uzdolnionych muzycznie dzieci i szereg cennych informacji, które z pewnością podsuną rodzicom pomysły na współną zabawę z dziećmi, zwłaszcza w tym jesienno-zimowym czasie.

Termin: 21.11
Godz. 17.00
Miejsce: Klub Energetyk, ul. Przemysłowa 3d, Konin
Kontakt: www.wybierammacierzynstwo.pl http://wybierammacierzynstwo.pl/warsztaty/21-listopad-2012
Koszt: spotkania bezpłatne