WARSZAWA – MaMa w kinie Praha

Dzięki pozom, które przybiera Kobieta tańcząca flamenco, jej ciało wyraża moc, wewnętrzną siłę, samoświadomość i władzę nad buzującymi pod skórą namiętnościami. Specjalnie nie nazywamy jej tancerką, lecz Kobietą, gdyż flamenco to część kultury zamkniętej i skrytej społeczności, a nie blaski reflektorów i oklaski zgromadzonej widowni. Zapraszamy Mamy, które chciałyby odkryć tę stronę swej kobiecości, smakując tym samym przebogatą tradycję Cyganów andaluzyjskich i zachowując sprawność fizyczną. W ramach spotkania odbędzie się pokaz tańca flamenco i warsztaty Baby Flamenco.

Gościem spotkania będzie Nadia Mazur: wykształcona w Sewilli tancerka flamenco, muzykolog, choreograf, założycielka szkoły tańca i Teatru Tańca FlamencoArte, która wraz z tancerkami Akademii FlamencoArte zaprezentuje przekrój kobiecych emocji we własnych choreografiach, a także poprowadzi warsztat tańca flamenco dla Mam z małymi dziećmi.

Po spotkaniu zapraszamy na projekcje filmu „W imię” w reżyserii Małgośki Szumowskiej.

„W imię” – to historia niemożliwej miłości księdza, osadzona w realiach katolickiej społeczności. Ksiądz Adam (Andrzej Chyra) obejmuje nową parafię i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem (Mateusz Kościukiewicz) zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny.

Cykl MaMa w Kinie Praha jest stworzony specjalnie dla Mam z małymi dziećmi (od niemowlaka do 6-latka). Jest to okazja nadrobienia zaległości kinowych dla tych, którzy mają w domu niemowlę lub przedszkolaka. Niemowlaki mogą przebywać z rodzicami na sali w czasie seansu. Na sali kinowej będzie przyciszony dźwięk oraz przygaszone światło. Podczas seansu, na sali będzie dostępne miejsce do przewijania, pieluchy oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Dla starszych dzieci w holu kina zorganizowany jest kącik, wyposażony w gry, zabawki i książki. Animatorki będą opiekować się dziećmi podczas oglądania filmu przez dorosłych.

Zapraszamy wszystkie Mamy z dziećmi na spotkania z cyklu MaMa w Kinie Praha!

Kiedy:

2 października, środa 
start godz. 11.00,
cena biletu: 12 zł

Miesjce:

Kasa Kina Praha
ul. Jagiellońska 26
03-719 Warszawa
tel. 22 343 03 10