WROCŁAW – Bezpieczeństwo dzieci w social media: warsztaty dla dzieci i konferencja dla dorosłych


W ramach wydarzenia Social Media Day Poland: Kids! organizatorzy wydarzenia oprócz konferencji dla rodziców, zaplanowali także warsztaty edukacyjne dla dzieci. Podczas zajęć najmłodsi internauci zdobędą praktyczne umiejętności z zakresu bezpiecznego użytkowania internetu.
 
Korzystanie z sieci pozwala na poszerzanie i zdobywanie wiedzy, tworzenie własnych treści czy nawiązywanie kontaktów. Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa. Poprzez zabawę chcemy nauczyć dzieci jak ważne jest zachowanie swojej prywatności  w sieci, wyjaśnić w jaki sposób działają media społecznościowe oraz jak mądrze z nich korzystać. To istotne tematy, o których warto rozmawiać z młodymi ludźmi – mówi Szymon Sikorski, Prezes Agencji Publicon.
 
Zajęcia zostaną przeprowadzone w dwóch grupach wiekowych – 7-9 oraz 10-12 lat – przez specjalistów z zakresu bezpieczeństwa w sieci oraz ekspertów mediów społecznościowych. Wstęp na warsztaty jest bezpłatny. Zajęcia zorganizowane zostaną w Infopunkcie Łokietka 5 oraz w pracowni PANATO we Wrocławiu. Ilość miejsc jest ograniczona, obowiązują wcześniejsze zapisy. Szczegółowy program warsztatów oraz formularz rejestracyjny znajdują się na stronie www.socialmediaday.pl w zakładce Warsztaty. 

6 marca 2014 na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego odbędzie się 13 edycja konferencji z cyklu Social Media Day Poland. Tematem przewodnim spotkania będzie obecność dzieci w internecie i mediach społecznościowych. Wśród prelegentów zobaczymy m.in.: Gabrielle Cseh (Head of Public Policy for Central and Eastern Europe for Facebook), Andrzeja Garapicha (Polskie Badania Internetu), Dominika Lewińskiego (Uniwersytet Wrocławski).

Wśród potwierdzonych patronów i partnerów konferencji znajdują się m.in.: Minister Edukacji Narodowej, Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Rzecznik Praw Dziecka, Prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, Wrocław 2016, kampaniespoleczne.pl, Polskie Badania Internetu, Safer Internet.

13. edycja konferencji z cyklu Social Media Day Poland to nie tylko konferencja dla dorosłych, ale także warsztaty dla dzieci. 6 marca 2014 w godzinach porannych odbędą się zajęcia edukacyjne dla najmłodszych w wieku 7-9 oraz 10-12 lat.