NutriKIDS – licealistki z Krakowa promują zdrowy tryb życia

 
Właśnie takie pytanie zadała sobie grupa 10 uczennic V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Fascynują się zdrowym stylem życia, są otwarte, ambitne i pełne energii, dlatego zamiast siedzieć bezczynnie  postanowiły działać i spróbować zapobiec temu problemowi. W ten sposób powstał ich projekt społeczny o nazwie ,,NutriKIDS”, realizowany w ramach platformy ,,Zwolnieni z Teorii”. 
 
Licealistki wierzą, że zaszczepienie u najmłodszych ziarna wiedzy zaowocuje w przyszłości ich lepszym życiem. Celem projektu jest zwiększenie świadomości dzieci w zakresie kreowania nawyków żywieniowych. W ramach projektu realizują serię warsztatów skierowanych do uczniów klas 1-3 krakowskich szkół podstawowych. Warsztaty składają się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej, gdzie wraz z najmłodszymi wspólnie przygotują zdrowy posiłek, tak aby najmłodsi zobaczyli, że zdrowe odżywianie nie musi być trudne ani nudne. 
 
Jak same mówią o swoim projekcie: ,,W ciekawy i przystępny dla dzieci sposób chcemy zarazić najmłodszych zdrowym stylem życia, a to, że niedawno same byłyśmy dziećmi, na pewno pomaga nam lepiej je zrozumieć i zdobyć ich zaufanie”.
 
Sponsorem generalnym projektu jest Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia, a ich działania zostały również obrane honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka, Pana Marka Michalaka. Więcej informacji o projekcie można znaleźć także na Facebooku.
 
Czy taka wspaniała i aktualna inicjatywa może się nie udać? My nie mamy wątpliwości, że dziewczyny osiągną sukces i czekamy na więcej takich projektów.

 

NutriKIDS