Spędź czas z dzieckiem kreatywnie!

Dlatego spędzaj kreatywnie czas z dzieckiem, bez względu na to czy to będzie wspólne gotowanie, czy taniec. Dla dziecka najważniejsze jest poczucie zainteresowania ze strony rodziców i możliwość spędzania z nimi jak największej ilości czasu. Nie musi to być ciągła, wspólna zabawa, choć ta oczywiście jest dla dziecka bezcenna. Może to być możliwość układani klocków w tym samym pokoju, w którym tata czyta gazetę, wspólne oglądanie telewizji, czy nawet wyjście na zakupy. Warto pamiętać, że wspólne spędzanie czasu z naszą pociechą zaprocentuje w przyszłości. Dziecku, które ma poczucie, że rodzice zawsze mają dla niego czas i może z nimi o wszystkim porozmawiać, łatwiej będzie w przyszłości zwierzyć się ze swoich problemów.

Sposobów na spędzanie czasów z dziećmi jest tyle, ile dzieci i pomysłów. Wystarczy znaleźć odpowiednie zajęcie, które dziecku będzie sprawiało frajdę, a dla rodziców nie będzie zbyt nużące. Warto przyjąć strategię, że raz zabawę wymyśla dziecko, a innym razem rodzic. Może to być wspólne gotowanie, zabawy plastyczne czy rodzinny turniej gier planszowych.

Ważne jest, aby rodzice pokazywali dziecku także swoje pasje. Bez względu na to, czy twoją pasją jest gra w szachy, robienie na drutach, czytanie czy rozwiązywanie krzyżówek i gier logicznych – pokaż to swojemu dziecku. Gdy uda ci się zainteresować malucha, będziecie mieli możliwość spędzania razem jeszcze większej ilości czasu.

Należy pamiętać, jak ważna dla dziecka jest aktywność fizyczna, która daje nam mnóstwo możliwości spędzania wolnego czasu. W weekend warto wybrać się na wspólny spacer, rower lub rolki. W parku można zorganizować podchody lub pobawić się w chowanego. Można także wspólnie z sąsiadami i ich dziećmi zorganizować zawody sportowe. Ten rodzaj aktywności sprawdzi się szczególnie u dzieci w wieku 7-9 lat, które uwielbiają rywalizację i wyzwania.  

Z powodzeniem można razem z dzieckiem pójść na basen, zapisać się na siatkówkę, lub na tenisa. Świetnym pomysłem na aktywne spędzanie wolnego czasu są także wspólne lekcje tańca, podczas których nie tylko będziecie się świetnie bawić, ale zadbacie o swoją kondycję fizyczną.

Szkoła tańca Egurrola Dance Studio proponuje wspólne zajęcia ZUMBY dla mamy i dziecka. Dzięki takim zajęciom mama nabierze pewności siebie, świadomości swojego ciała, poprawi figurę i kondycję fizyczną. Maluch zaś oswoi się z naturalnością tańca, nauczy się współpracy przy wykonywaniu układów choreograficznych oraz wyrażania uczuć poprzez taniec.

Zajęcia taneczne uwrażliwią dziecko na muzykę i ruch. Być może dzięki takim zajęciom już jako kilkulatek dziecko odkryje fajną i zdrową pasję – taniec. Jednak taniec to nie tylko świetna zabawa. Pamiętaj także o tym, że regularne ćwiczenia nie tylko są zdrowe dla organizmu, ale wyrabiają ważne cechy charakteru: systematyczność, koncentrację, zdyscyplinowanie, dążenie do celu.

Warto pamiętać, że dla najmłodszych ważniejszy jest sposób spędzania wolnego czasu z rodzicami, a nie jego długość. W dorosłym życiu pamiętamy przecież nie ilość godzin spędzonych na wspólnej zabawie, ale rozmowy, wycieczki do lasu, turnieje gier planszowych czy robienie ludzików z kasztanów.

Karolina Ruszyńska – Egurrola Dance Studio

Zapraszamy na zajęcia Mama i dziecko tańczą ZUMBĘ:

EDS TARCHOMIN zajęcia w soboty o godz. 13:30-14:30 (ul. Mehoffera 53, 03-131 Warszawa)
EDS BRÓDNO zajęcia w piątki o godz. 17:30-18:30 (ul. Rembielińska 20, 03-352 Warszawa)

Koszt zajęć to 200zł miesięcznie za mamę i dziecko!!

Zapisy na stronie :  http://taniec.com.pl/kobiety/tarchomin/mama_i_ja_wm

Dodatkowe informację pod numerem tel: 601 20 20 20