„Karty afirmacyjne” – recenzja serii


Naprzeciw takim zadaniom wyszło Wydawnictwo ZYSK i S-KA, które proponuje młodym ludziom przepiękną publikację, mianowicie „Karty afirmacyjne”, w wersji dla chłopców i dziewczynek.

Piękne w swojej prostocie pudełka zawierają po 52 karty, tyle samo naklejek oraz instrukcję, małą książeczkę, niezwykle pomocną w zabawie z kartami. Instrukcja zawiera przemyślenia na temat tego, czym są dobre myśli i dlaczego są tak ważne dla dorastającego człowieka oraz jak korzystać z kart afirmacyjnych. W siedmiu punktach autorzy stworzyli propozycje zabaw z kartami, pozostawiając dorosłemu szerokie pole do kreatywności.

Dziecko nie powinno być z tą publikacją pozostawione samo sobie, ważne, by w zabawie współuczestniczył dorosły. Karty są zaproszeniem, inspiracją do rozmowy o relacjach międzyludzkich, o wartościach, bez których życie nie ma sensu, o blaskach i cieniach egzystencji, mogą być przyczynkiem do snucia rodzinnych wspomnień, lekiem na lęki i nocne strachy, możliwością szukania rozwiązań, gdy pojawią się dziecięce problemy.

Autorka kart, Patrycja Juszkat, sugestywnie opowiada w książeczce o genezie kart afirmacyjnych. Pani Patrycja zawodowo jest trenerem rozwoju osobistego oraz coachem, a prywatnie mamą, która bardzo dba o każdą sferę życia swojego synka. W trosce o jego szczęście powstały właśnie te dwa cudowne pudełka.

„Karty afirmacyjne” przeznaczone są dla dzieci od 6 lat. Niezwykle delikatnie zilustrowała je Lena Grzesik. Pudełko w tonacji żółto-niebieskiej przeznaczone jest dla chłopców, natomiast w odcieniach fioletu i pomarańczy dla dziewczynek. Różnią się właściwie kolorystyką, zawartość, zarówno technicznie, jak i merytorycznie, jest taka sama. 

Te „dobre myśli” z przepięknych pudełek powinny nam towarzyszyć, zarówno w sytuacjach szczęścia i radości, jak i wówczas, gdy nadchodzą „czarne chmury”, bo afirmacje są właśnie takim dobrym wiatrem, który te chmury przegoni i spowoduje, że świat od razu stanie się bardziej słoneczny.

Polecam! Świetny pomysł na upominek i sposób na dziecięce (choć nie tylko) smuteczki.
 
Iwona Pietrucha 
 
Ocena 5

 

 
Dobre myśli. Karty afirmacyjne
Patrycja Juszkat
il. Lena Grzesik
wyd. ZYSK i S-KA, 2017
wiek: 6+