„Pan Cylinderek” i spotkanie z autorką na Targach Warszawskich

 
Historię Pana Cylinderka Margarett Borroughdame opowiada dzieciom wierszem. W zabawny i lekki sposób pokazuje, jak radzić sobie w życiu z własnymi wadami, jak pokonywać swoje kompleksy i co zrobić, by nasze ułomności nie przesłaniały tego, co w nas najlepsze i najbardziej wartościowe. Tak jak cylinderek zakrył łysinę bohatera wiersza, tak pozytywna cecha lub talent mogą ukryć nasze niedoskonałości czy odwrócić od nich uwagę. A to pomoże nam zbudować poczucie własnej wartości i sprawi, że zarówno my sami, jak i otaczający nas ludzie będą z sympatią postrzegać nas poprzez tę cechę czy umiejętność. Kiedy skupimy się na pozytywach, nic nie przeszkodzi nam w cieszeniu się życiem, realizacji największych marzeń i byciu szczęśliwym.
 
Barwna i oryginalna oprawa graficzna dodatkowo sprawia, że „Pan Cylinderek” to książka niepowtarzalna, tak jak jej sympatyczny bohater.
 
Bohater książki ma osobowość, a w poszukiwaniu rozwiązania swojego kompleksu przemierzył wiele dróg – postawił nawet na głowie tort czekoladowy! Nie zdradzimy wszystkich przygód Pana Cylinderka, ale zapewniamy, że zaskakują i bawią! A na końcu książki czeka na dzieci mała niespodzianka.
 
Życzymy Czytelnikom wspaniałej zabawy z książką i każdemu odnalezienia swojego cylinderka!
 
Wydawnictwo MBBooks zaprasza również dzieci i wychowawców na spotkania z Margarett Borroughdame i „Panem Cylinderkiem” podczas VIII Warszawskich Targów Książki.
 
Tematy spotkań:
 
Jak przekuć wady w zalety? Nowa książka Margarett Borroughdame „Pan Cylinderek” w przeuroczy sposób uczy tej wielkiej sztuki – i małych, i dużych! Z autorką i z Panem Cylinderkiem na wesoło i całkiem na serio o poczuciu własnej wartości, o samoakceptacji, o umiejętności radzenia sobie z własnymi niedoskonałościami.
 
Czwartek 18 maja 2017
godz. 10:15-11:15 SCENA B – klasy 0-2
godz. 13:00- 14:00 SCENA A – klasy 3-5
 
Wstęp wolny.
 
Bezpośrednio po spotkaniach, przez godzinę (od 11:30 do 12:30 oraz od 14:15 do 15:15) na stoisku Motyli Książkowych (108/D19) autorka będzie podpisywała książki. Możliwość zakupu również innych tytułów autorstwa Margarett Borroughdame.