Premiera książki „(Nie)grzeczni? Rodzinne nieporozumienia widziane oczami dzieci w wieku 6 – 12 lat”

Mówi się, że małe dzieci – mały kłopot, duże dzieci – duży kłopot. Czy jednak takie myślenie nie jest błędne? Czy nie jest tak, że próbujemy z naszych kilkuletnich dzieci zrobić swoje kopie, zapominając, że pewne zachowania są dla wieku wczesnoszkolnego charakterystyczne?

Monika Janiszewska i Małgorzata Bajko, autorki książki „(Nie)grzeczni? Rodzinne nieporozumienia widziane oczami dzieci w wieku 6-12 lat” w swojej, drugiej już, książce bliżej przyglądają się zachowaniom młodych uczniów i próbują odpowiedzieć na pytanie, czy dzieci uznawane za niegrzeczne rzeczywiście takie są.

Sukces pierwszej książki, w której autorki próbowały zdefiniować kategorię grzeczności w odniesieniu do dziecka oraz odpowiadały na pytanie, jak budować zdrowe, wspierające relacje ze swoją pociechą sprawił, że tym razem postanowiły w szczególny sposób skoncentrować się na dzieciach, które wychodzą w świat i stając się uczniami stają się bardziej niezależne od rodziców, za to bardziej podatne na działanie grupy rówieśniczej.

Ta pozycja z pewnością odpowiada na potrzeby rodziców, którzy chcą mieć ze swoim coraz starszym dzieckiem dobry kontakt, jednocześnie nie ograniczając jego rozwoju. To książka dla wszystkich, którzy chcą zrozumieć swoje dziecko oraz wspierać je w trudnym dla niego (i dla całej rodziny czasie). To wreszcie pozycja obowiązkowa dla wszystkich, którzy stawiają na świadome i odpowiedzialne rodzicielstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

8 + 14 =